Drahoš není bojovník do posledního kola, tvrdí Horáček

Praha - Neúspěšný kandidát na prezidenta Michal Horáček hodnotí profesora Jiřího Drahoše, jehož podpořil ve druhém kolem prezidentských voleb, jako milého člověka, ale ne jako bojovníka. Sázka na někoho, kdo nejméně vadí, prý nebyla správná.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Michal Horáček při interview pro EuroZprávy.cz

Textař a podnikatel Michal Horáček to uvedl v rozhovoru pro DVTV. Podle něj se volba dělila na dvě kola, kde se v prvním jednalo o to, komu dát hlas třeba z hlediska toho, jaký kandidát nejméně voliči vadí. Kdežto ve druhém to byla volba, kdo se více prosadí v debatách. Uvedl, že v této disciplíně je prezident Miloš Zeman mimořádně zdatný. Je také přesvědčený, že se Jiří Drahoš v debatách neprosadil. "Empirická data nám ukazují, že na začátku druhého volebního týdne byl pan profesor Drahoš vepředu. Poté byl prezident Zeman sám na Nově, posléze s panem Drahošem na Primě. A tam si myslím, že se to otočilo," míní textař Horáček.

Podle neúspěšného kandidáta nejde pouze o to, že Jiří Drahoš nedokázal oslovit většinu voličů neúspěšných kandidátů z prvního kola, ale také ztratil až čtvrtinu voličů z prvního kola, což Horáček považuje za nejdůležitější ukazatel. "Lidé chtěli dvě věci, aby prezident důstojně reprezentoval a byla to silná osobnost. Myslím si, že sázka na člověka, který nejméně vadí, nemohla vyjít," uvedl Horáček, jenž přiznal, že nebyl z Jiřího Drahoše ve druhém kole zklamán. "Absolvoval jsem s ním dvacet sedm debat a některé duely. Pan profesor Drahoš všechny duely prohrál nejen se mnou, ale i s panem Fischerem, Topolánkem a tak, jak ukázalo hlasování lidí. To mělo být varovné," dodal neúspěšný kandidát z prvního kola.

Horáček znovu připomněl, že měl Jiří Drahoš po prohraném druhém kole přijet do štábu Miloše Zemana a osobně mu poblahopřát, ačkoli by to pro něj mohla být hořká pilulka. Na profesora Drahoše však naštvaný není. "Ve druhém kole jsem se s ním více stýkal, i s jeho paní. Jsou to moc milí lidi. Nemůžu říct půl slova. Jen si nemyslím, že to jen bojovník do posledního kola, protože to nemá ve své osobnosti. Z hlediska politického kandidáta je to zřejmě málo," je přesvědčený Michal Horáček.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poche si otevřel pusu a Hrad zuří. On a ministr? Ani omylem

23.05.2018 22:07 Aktualizováno Praha - V dopise, který má redakce k dispozici Miroslav Poche vysvětluje proč je připraven na…

Soud s libereckým hejtmanem Půtou začne v září, hrozí mu až 10 let vězení

23.05.2018 19:54 Aktualizováno Liberec - Proces v korupční kauze, kde je obžalovaný i hejtman Libereckého kraje Martin Půta …

ArcelorMittal bude prodán zřejmě v září

23.05.2018 19:20 Praha - Smlouva o prodeji huti ArcelorMittal Ostrava by měla být vybraným kupujícím podepsána v…

Ve Sněmovně byly opět spory kvůli protikuřáckemu zákonu

23.05.2018 19:08 Praha - Poslanci se dnes opět přeli kvůli návrhu na zmírnění protikuřáckého zákona, který míří…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama