Je čas říct pravdu! říká o uprchlické krizi europoslanec Niedermayer

Praha - Europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) kritizuje projev Andreje Babiše na Světovém ekonomické fóru ve švýcarském Davosu. Podle bývalého viceguvernéra České národní banky vystupoval premiér v demisi fakticky nepřipraven.

Přidejte svůj názor 270 komentářů

Luděk Niedermayer

"Pokud se nám nepodaří zlomit dnešní toleranci ke lžím a manipulacím od předních politiků, popluje na neklidném moří dnešního světa naše země do těch nejvíce nebezpečných vod," uvádí na svém facebookovém profilu europoslanec Luděk Niedermayer, který byl do Evropského parlamentu zvolený za TOP 09 a STAN, ale nyní je členem strany TOP 09. Mezi největší lež a mystifikaci řadí v naší zemi téma uprchlíků, třebaže tu žádní nejsou.

Ačkoli europoslanec nezpochybňuje problém migrační krize, tak tvrdí, že lží kolem uprchlické krize je u nás až moc. "A začínám mít obavy, že pokud alespoň část populace nepochopí, jak se věci mají, z dnešní "komplikované" situace ve společnosti se nepohneme," je přesvědčený bývalý viceguvernér České národní banky. Neustálým opakováním nepravd a křivd z nejvyšších politických míst totiž podle něj žene naši společnost do kouta, ze kterého se dostaneme jen stěží.

Jako příklad uvádí vystoupení premiéra v demisi Andreje Babiše na světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu, ve kterém se předseda hnutí ANO podle europoslance opíral o nepravdivé údaje. 

Luděk Niedermayer považuje počty premiéra v demisi Babiše za pozoruhodné. Kvóty se týkaly totiž 160 tisíc a poté 120 tisíc uprchlíků, o jejichž azylu nerozhodovala Evropská unie, nýbrž jednotlivé členské státy. Předseda hnutí ANO na fóru prohlásil, že se jedná o dvě procenta uprchlíků. "Pokud toto jsou 2 % uprchlíků, pak by celkem mělo jít o 6-8 milionů lidí. Což je velmi odlišné od skutečnosti, jak uvádějí data OSN (něco přes 1 milion - dle dat z webu AI)," vysvětluje europoslanec, jenž doplnil, že nepopulární kvóty byly součástí balíčku, jehož schválením bylo dosaženo lepšího zvládnutí migrační krize.  

Vstupte do diskuze (270)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidovci posílají do senátních voleb Hayata Okamuru, rýpl si do Zemana a…

23.05.2018 10:58 Aktualizováno Praha - Lidovci vyšlou do senátních voleb v Praze 8 tlumočníka a překladatele Hayata Okamuru,…

Platy politiků a soudců? Vláda schválila nový algoritmus výpočtu

23.05.2018 10:19 Praha - Vláda dnes nařízením schválila nový způsob výpočtu průměrné měsíční hrubé mzdy v…

Oslavy 28. října? Babiš chce podrobný plán, zmocněnec vypracuje minutovník

23.05.2018 10:15 Praha - Vládní zmocněnec pro přípravy oslav 100. výročí vzniku Československa Zdeněk Novák dnes…

Příspěvky pro invaliditu 2. až 4. stupně? Ministerstvo chystá komplex změn

23.05.2018 09:12 Aktualizováno Praha - Ministerstvo práce a sociálních věcí do konce roku připraví komplexní návrh změn příspěvků…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama