Horáček zvažuje, že se bude dál politicky angažovat. Stejně jako Hilšer volil Drahoše

Roudnice nad Labem (Litoměřicko) – Textař a producent Michal Horáček po neúspěšné prezidentské kandidatuře nevylučuje, že by se dále politicky angažoval, chce ale nejprve počkat na výsledky voleb. Řekl to dnes novinářům v Roudnici nad Labem, kde dnes odvolil.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Volební štáb Michala Horáčka

Do volební místnosti Horáčka doprovodila dcera a dokumentarista, který natáčí snímek o příběhu Horáčkovy prezidentské kampaně. „Byl bych rád, kdyby naše demokracie měla ty demokraty, ty aktivní lidi, kteří tu demokracii provozují. Prosím vás, přijďte volit," řekl ČTK neúspěšný kandidát na prezidenta a vystudovaný sociální antropolog

S kampaní je Horáček spokojený. „Těch posledních čtrnáct dní i ta doba předtím jsou povzbudivé. Byly tu vážné, slušné debaty, korektní, ale k věci. Můžeme být na sebe pyšní. Doufám, že to předznamenává větší politickou kulturu do nadcházejících let," řekl Horáček, který před druhým kolem aktivně podporoval Drahoše.

Přiznal také, že s napětím sledovat, jak volby dopadnou. Nevyloučil, že by se dál politicky angažoval. „Jsme plní emocí a nadějí spojených s touhle volbou, nevím, kdo vyhraje. Uvidíme, nevylučuju úplně, že bych se nějak politicky angažoval. V jakém smyslu, zatím nevím," řekl ČTK.

„Chtěla jsem, aby tatínek byl prezident," řekla skoro sedmiletá Horáčkova dcera. „Nakonec mi to ale ani nevadí, tatínek taky (po prvním kole prezidentských voleb) nebyl ani smutnej," dodala. Do třídy, která se proměnila ve volební místnost, neúspěšného kandidáta na prezidenta doprovodil také dokumentarista Robin Kvapil.

Na konci března by rád zveřejnil dokument, jenž je příběhem prezidentské kampaně Michala Horáčka. Natáčel s ním celý rok a půl až do dneška. „To nejzajímavější vzniklo až po prvním kole. Ta nebývale rychlá podpora od pana Horáčka pro pana Drahoše je taková 'message' toho filmu," řekl Kvapil ČTK. „Pro mě to bylo hezký," řekl Horáček. Zda bude kandidovat za pět let, se prý uvidí podle situace a toho, jak dopadnou volby.

Také další neúspěšný prezidentský kandidát Marek Hilšer dnes odpoledne odevzdal ve druhém kole voleb hlas Jiřímu Drahošovi. Kandidáta podle svých slov hodlá v sobotu osobně podpořit v jeho štábu. "Sázkové kurzy spíše nahrávaly panu Zemanovi, ale já doufám, že to bude pan Drahoš," řekl. Od tohoto kandidáta si slibuje, že v případě úspěchu "otevře prostor pro slušnou politiku". 

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyloučené lokality? Na podporu bydlení šly miliardy, problém se přesto…

19.03.2018 14:43 Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na podporu bydlení nízkopříjmových či jinak…

Kdo to platí? A kolik to stálo? Cesta Mynáře a Nejedlého do Číny dál budí…

19.03.2018 13:56 Praha - Kancléř Vratislav Mynář, poradce prezidenta Martin Nejedlý a zástupce CEFC Jaroslav Tvrdík…

Hollan nebude na předních místech kandidátky Pirátů

19.03.2018 13:18 Aktualizováno Brno - Matěj Hollan (Žít Brno) nebude v podzimních komunálních volbách na předních místech…

Ruské volby? Hlavně aby Putin nevyhrával u nás, shodla se česká pravice

19.03.2018 12:51 Praha - Ruské prezidentské volby dopadly podle očekávání, shodují se zástupci českých parlamentních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama