Na prezidentské debatě byl zájezd z kravína? Nevěšte hlavy, vyhrajeme, burcuje Drahošovy fanoušky Horáček

Praha - První debatu prezidentských kandidátů si nenechaly ujít nejen více než dva miliony Čechů, ale i ti, kteří v prvním kole prezidentské volby neuspěli. Michal Horáček, který podpořil Jiřího Drahoše, se na sociálních sítích pokusil zvednout některým zkroušeným voličům náladu povzbudivými slovy.

Přidejte svůj názor 194 komentářů

Volební štáb Michala Horáčka

„Zdá se mi, že věšíte hlavy. Proč? Debata na Primě byla pro ty dosud nerozhodnuté. A ty nezajímají argumenty, lži nebo pravdy. Zajímá je tohle: kdo vypadá víc jako prezident? A Zeman to nebyl. Vyhrajeme,“ vzkázal Drahošovým příznivcům Horáček, který Drahoše ve druhém kole podporuje a zapojuje se do jeho kampaně.

Krátké hodnocení přidal také Michal Bláha, internetový podnikatel a autor služby Hlídač státu. Právě Bláhu Horáček označil za člověka, kterého by jmenoval svým kancléřem, pokud by volby vyhrál. „Jako člověk a politik vyhrál Drahoš. Jako rétor a bavič vyhrál Zeman. Prima TV prohrála ve všech oblastech,“ myslí si Bláha.

Drahoše podporuje také poražený kandidát a lékař Marek Hilšer, který i se svou ženou sledoval debatu přímo v karlínském divadle, odkud byl pořad vysílán. „Na včerejší prezidentské debatě byl snad zájezd z kravína? Jinak si nedovedu vysvětlit to intenzivní bučení?!“ podivoval se Hilšer na twitteru.

Debatu si nenechal ujít ani Jiří Hynek, který stejně jako Hilšer a Horáček zůstal po prvním kole v poli poražených. „Díval jsem se na dnešní debatu na TV Prima. Snažil jsem se oprostit od formy projevu či rétorických schopností a koncentrovat svou pozornost na obsah vystoupení obou kandidátů. Názory stávajícího prezidenta Miloše Zemana na držení zbraní, migrační krizi, svobody projevu či zákaz kouření v hospodách jako kdyby byly opsány z mého programu či mých dosavadních vystoupení,“ shrnul Hynek

To ale Hynkovi nestačí. „Otázkou zůstává, co prezident Miloš Zeman zatím udělal pro to, aby slušní občané měli ústavou zaručeno právo držet zbraně a žádný evropský úředník jim ho nebral, aby naše země měla právo si rozhodovat o tom, kdo u nás bude žít a aby občané měli právo volby, zda půjdou do zakouřené hospody či do nekuřácké. A hlavně aby občané měli nejen svobodu projevu, ale i po projevu,“ říká prezident a výkonný ředitel Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky.

Krátce zhodnotil také výkon někdejšího šéfa akademie věc ČR Jiřího Drahoše. !Co se týká protikandidáta Jiřího Drahoše, tak si budu muset ještě jednou celou debatu poslechnout, abych se pokusil jeho velmi obecná stanoviska srovnat s mým názorem,“ dodal Hynek.

Vstupte do diskuze (194)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poche si otevřel pusu a Hrad zuří. On a ministr? Ani omylem

23.05.2018 22:07 Aktualizováno Praha - V dopise, který má redakce k dispozici Miroslav Poche vysvětluje proč je připraven na…

Soud s libereckým hejtmanem Půtou začne v září, hrozí mu až 10 let vězení

23.05.2018 19:54 Aktualizováno Liberec - Proces v korupční kauze, kde je obžalovaný i hejtman Libereckého kraje Martin Půta …

ArcelorMittal bude prodán zřejmě v září

23.05.2018 19:20 Praha - Smlouva o prodeji huti ArcelorMittal Ostrava by měla být vybraným kupujícím podepsána v…

Ve Sněmovně byly opět spory kvůli protikuřáckemu zákonu

23.05.2018 19:08 Praha - Poslanci se dnes opět přeli kvůli návrhu na zmírnění protikuřáckého zákona, který míří…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama