Okamurova SPD má problém jít do vlády se stíhaným premiérem

Praha - Svoboda a přímá demokracie (SPD) má problém vstoupit do vlády, kde by byl trestně stíhaný premiér. Taková vláda by podle Tomia Okamury byla nestabilní a hrozilo by, že SPD nebude mít čas na prosazení svého programu.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Tomio Okamura, předseda SPD

"My máme samozřejmě problém být přímo součástí vlády a naší přítomností podpořit vládu, kde je trestně obviněný premiér. To říkáme celou dobu. Taková vláda nebude stabilní, může dojít k nějakým krokům v rámci vyšetřování a vláda tím pádem padá. A my potřebujeme mít čas na prosazení našich zákonů," řekl dnes Okamura.

ANO trvá na Babišovi jako kandidátovi na premiéra, i když je obviněn z podvodu v případu financování farmy Čapí hnízdo. SPD nicméně i přesto vede rozhovory s ANO o povolebním uspořádání, podle Okamury se týkají především programu.

"Úplně v opozici se nám opravdu skončit nechce, chceme bojovat o program do poslední chvíle," řekl. Podle něj se bez 78 poslanců ANO nepodaří SPD prosadit programové priority, proto jedná o způsobu, jak získat pro své návrhy podporu. Okamura ocenil, že vláda i přes negativní stanovisko své legislativy zaujala neutrální stanovisko k návrhům SPD na zákon o obecném referendu nebo na zákon o zákazu propagace nenávistných ideologií, mezi které hnutí řadí i islám.

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rath jde ostře proti vedení ČSSD: Jsou to mimozemšťané, vůbec neví, co…

22.05.2018 10:13 Aktualizováno Praha - Asi málokterá politická osobnost doby nedávno minulé dokázala vířit české politické vody…

Slovenský list se strefuje do Zemana, sodu dostal i Babiš za paktování s…

22.05.2018 10:00 Bratislava/Praha - Ústupky komunistům za toleranci vlády mohou ovlivnit zahraničněpolitickou…

Dejvická ČSSD chce do vlády

21.05.2018 21:01 Praha - Sociální demokraté z Prahy - Dejvic a Bubenče se vyslovili poměrně výraznou většinou pro…

Olomouckou KSČM povede do voleb Zima

21.05.2018 20:34 Olomouc - Lídrem KSČM pro komunální volby v Olomouci bude neuvolněný předseda okresního výboru…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama