Telička kritizuje hnutí ANO: Podpora Zemana je nezodpovědnost a gól do vlastní brány

Praha - Hnutí ANO včera podpořilo Miloše Zemana. Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci řekl, že by chtěl poprosit své voliče aby dali hlas současnému prezidentovi. Ne všichni představitelé hnutí jsou ale s jeho volbou spokojeni.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

Pavel Telička

Pavel Telička je předním českým expertem na záležitosti Evropské unie. Někdejší eurokomisař v roce 2013 navázal spolupráci s Andrejem Babišem a o rok později vedl jeho hnutí do evropských voleb. ANO uspělo a Telička se stal europoslancem. Postupně byl ale vztah Babiše a Teličky stále více napjatý. Spory vyvrcholily loni v říjnu, když se Telička s hnutím ANO rozešel. Mandát europoslance si ale ponechal.

Telička se postupně stal hlasitým a otevřeným kritikem některých Babišových postojů. A střetli si i teď v otázce kdo má být českým prezidentem. Nový český premiér podpořil Miloše Zemana a Teličkova reakce na sebe nenechala dlouho čekat. „Podpora je Zemana je, a říkám to nerad, gólem do vlastní brány, popřením mnohého, co zaznělo u zrodu hnutí, jakož i nezodpovědností z hlediska budoucnosti země“ píše europoslanec na svém twitteru. „Veškerá zdůvodnění jsou neopodstatněná a neobstojí“ pokračuje Telička.

I když hnutí ANO oficiálně podpořilo stávající hlavu státu, najdou se mezi jeho představiteli i podporovatelé Jiřího Drahoše. Bývalého šéfa Akademie věd podporuje například brněnský primátor Petr Vokřál, nebo europoslankyně za ANO Dita Charanzová.

“Pan kolega své vazby na ANO již před časem zcela přerušil. Vyjadřuje tedy svůj osobní názor, což je zcela legitimní, ale osobně nevidím důvod, proč jeho slova více komentovat. Neznamená to ale, že by byl Miloš Zeman mojí volbou mezi prezidentskými kandidáty. Sama jsem již před a nakonec i po prvním kole prezidentských voleb dala své preference jasně najevo“ řekla pro EuroZprávy.cz europoslankyně. Připomněla tak svoji dřívější podporu Jiřího Drahoše.

Vstupte do diskuze (26)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rath jde ostře proti vedení ČSSD: Jsou to mimozemšťané, vůbec neví, co…

22.05.2018 10:13 Aktualizováno Praha - Asi málokterá politická osobnost doby nedávno minulé dokázala vířit české politické vody…

Slovenský list se strefuje do Zemana, sodu dostal i Babiš za paktování s…

22.05.2018 10:00 Bratislava/Praha - Ústupky komunistům za toleranci vlády mohou ovlivnit zahraničněpolitickou…

Dejvická ČSSD chce do vlády

21.05.2018 21:01 Praha - Sociální demokraté z Prahy - Dejvic a Bubenče se vyslovili poměrně výraznou většinou pro…

Olomouckou KSČM povede do voleb Zima

21.05.2018 20:34 Olomouc - Lídrem KSČM pro komunální volby v Olomouci bude neuvolněný předseda okresního výboru…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama