Zeman otočil? Drahoš ho pořádně zkritizoval

Praha - Současný prezident Miloš Zeman začal podle svého vyzyvatele Jiřího Drahoše vystupovat jako umírněný státník, který slibuje polepšení. Drahoš tak na dnešní tiskové konferenci reagoval na nedělní volební debatu v televizi Nova, které se Zeman zúčastnil.

Přidejte svůj názor 36 komentářů

Jiří Drahoš ve volebním štábu

Debatu Drahoš nepovažuje za nijak zajímavou. Zeman v ní podle něho řekl, co říci chtěl. Na společnou úterní a čtvrteční debatu v TV Prima a v České televizi se Drahoš chystá. Podle něho je problém vybrat z nepřeberného množství Zemanových "veletočů", které z nich budou v duelech relevantní. Drahoš zkritizoval způsob kampaně, které vede Zemanovo okolí. Označil ho za neférový.

Zatímco Drahoš se v posledních dnech soustředil na kontaktní kampaň, Zeman začal na rozdíl od prvního kola vystupovat v televizních debatách. Na jejich počtu se neshodli. Prezident původně nechtěl více než dvě, později přijal nabídku čtyř televizí. Drahoš půjde do dvou duelů.

Dnes novinářům řekl, že nabídl televizím po vzoru například Spojených států, aby komerční televize uspořádaly společnou debatu. Ty na to nepřistoupily. Duel se Zemanem na Primě v úterý večer bude podle Drahoše vzhledem k jeho časovým možnostem první možný.

Současný prezident už v neděli vystoupil na Nově. Drahoš řekl, že celou debatu neviděl, protože jel od voličů z Ostravy. Pustil si jen část. "Nepřišlo mi to jako něco moc zajímavého. Miloš Zeman si řekl, co si říci chtěl. Nevím, koho z nerozhodnutých voličů tím přesvědčil," poznamenal. Dodal, že Zeman "najednou začal vystupovat jako umírněný státník", který slibuje, že se polepší. Pořad označil za Zemanovo "selfpromo". Moderátor debaty podle něj měl před Zemanem velký respekt. Toho, že se natáčení nezúčastnil, nelituje. Kontaktní kampaň podle něj byla důležitější.

Vstupte do diskuze (36)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rath jde ostře proti vedení ČSSD: Jsou to mimozemšťané, vůbec neví, co…

22.05.2018 10:13 Aktualizováno Praha - Asi málokterá politická osobnost doby nedávno minulé dokázala vířit české politické vody…

Slovenský list se strefuje do Zemana, sodu dostal i Babiš za paktování s…

22.05.2018 10:00 Bratislava/Praha - Ústupky komunistům za toleranci vlády mohou ovlivnit zahraničněpolitickou…

Dejvická ČSSD chce do vlády

21.05.2018 21:01 Praha - Sociální demokraté z Prahy - Dejvic a Bubenče se vyslovili poměrně výraznou většinou pro…

Olomouckou KSČM povede do voleb Zima

21.05.2018 20:34 Olomouc - Lídrem KSČM pro komunální volby v Olomouci bude neuvolněný předseda okresního výboru…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama