Zeman otočil? Drahoš ho pořádně zkritizoval

Praha - Současný prezident Miloš Zeman začal podle svého vyzyvatele Jiřího Drahoše vystupovat jako umírněný státník, který slibuje polepšení. Drahoš tak na dnešní tiskové konferenci reagoval na nedělní volební debatu v televizi Nova, které se Zeman zúčastnil.

Přidejte svůj názor 36 komentářů

Jiří Drahoš ve volebním štábu

Debatu Drahoš nepovažuje za nijak zajímavou. Zeman v ní podle něho řekl, co říci chtěl. Na společnou úterní a čtvrteční debatu v TV Prima a v České televizi se Drahoš chystá. Podle něho je problém vybrat z nepřeberného množství Zemanových "veletočů", které z nich budou v duelech relevantní. Drahoš zkritizoval způsob kampaně, které vede Zemanovo okolí. Označil ho za neférový.

Zatímco Drahoš se v posledních dnech soustředil na kontaktní kampaň, Zeman začal na rozdíl od prvního kola vystupovat v televizních debatách. Na jejich počtu se neshodli. Prezident původně nechtěl více než dvě, později přijal nabídku čtyř televizí. Drahoš půjde do dvou duelů.

Dnes novinářům řekl, že nabídl televizím po vzoru například Spojených států, aby komerční televize uspořádaly společnou debatu. Ty na to nepřistoupily. Duel se Zemanem na Primě v úterý večer bude podle Drahoše vzhledem k jeho časovým možnostem první možný.

Současný prezident už v neděli vystoupil na Nově. Drahoš řekl, že celou debatu neviděl, protože jel od voličů z Ostravy. Pustil si jen část. "Nepřišlo mi to jako něco moc zajímavého. Miloš Zeman si řekl, co si říci chtěl. Nevím, koho z nerozhodnutých voličů tím přesvědčil," poznamenal. Dodal, že Zeman "najednou začal vystupovat jako umírněný státník", který slibuje, že se polepší. Pořad označil za Zemanovo "selfpromo". Moderátor debaty podle něj měl před Zemanem velký respekt. Toho, že se natáčení nezúčastnil, nelituje. Kontaktní kampaň podle něj byla důležitější.

Vstupte do diskuze (36)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman je hrobař, umíráček zvoní. Dokud bude žít, bude to mít ČSSD těžké,…

19.02.2018 17:11 Aktualizováno Praha – Sociální demokracie si v neděli zvolila nové vedení. Do jejího čela delegáti dosadili…

Robejškův komentář k olympiádě je terčem posměchu. Tohle už nic nepřekoná,…

19.02.2018 17:08 Aktualizováno Praha – Právě probíhající zimní olympijské hry zřejmě upoutaly pozornost i politika a politologa…

Hamáček a Zimola budou mít Zemana na své straně. Propad ČSSD v podzimních…

19.02.2018 15:48 Aktualizováno ROZHOVOR - Podle politologa a ředitele agentury Phoenix online research Jana Kubáčka dostal nově…

Komunisté vyzvali ČSSD, aby zvážila podporu vznikající vládě ANO

19.02.2018 15:47 Praha - Komunisté čekají, kam jednání o možné podpoře vlády nasměrují schůzky šéfů obou stran s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama