Horáček sledoval Zemana na Nově a má špatné zprávy: Byl ve formě, budoval dojem státníka. Drahoš udělal chybu, když nepřišel

Praha – Prezident Miloš Zeman se v neděli na televizi Nova zúčastnil první ze čtyř prezidentský debat, ve kterých přislíbil účast. Ve studiu však byl sám jen s moderátorem Reyem Korantengem, Jiří Drahoš již předem avizoval, že se zúčastní jen dvou debat – a to na České televizi a televizi Prima. Podle Michala Horáčka je to ale chyba.

Přidejte svůj názor 172 komentářů

Volební štáb Michala Horáčka

Horáček na facebooku uvedl, že rozhovor Miloše Zemana s Rayem Korantengem na Nově sledoval s velmi pozorně. „ Je to nepříjemné, ale říct to musím: MZ v něm ukázal své rétorické přednosti naplno. 
Ano, pomohlo mu, že RK netrval na zodpovězení otázek. O Nejedlém neřekl MZ nic a RK mu to nepřipomněl. U Mynáře se spokojil s odpovědí, že kancléř žádnou prověrku mít nemusí, a nepřipomněl MZ jeho vlastní slib, že pokud Mynář prověrku nezíská, odvolá ho. A tak podobně,“ popisuje své dojmy ze Zemanova vystoupení poražený kandidát.

„Miloš Zeman však po celou hodinu používal krátké, srozumitelné věty (skoro každá z nich by mohla sloužit jako novinový titulek). Krok za krokem budoval dojem státníka, politika oddaného principům a současně vnímavého k hlasu lidu. Všechno nepříjemné odbyl jako bzučení mouchy. A rozhodně nepůsobil jako člověk v posledním tažení. Naopak, byl ve formě,“ přiznává Horáček, který ve druhém kole podporuje Drahoše.

Horáček také upozorňuje, že v dvou nadcházejících debatách Drahoše čeká opravdu velká zkouška. „Právě v nich se může, vzhledem k vyrovnanosti preferencí obou kandidátů, o příštím prezidentovi rozhodnout. Věřím, že Jiří Drahoš bude připraven,“ zůstává Horáček optimistou.

Přesto prý nelze opomíjet to, že je Zeman dobrý rétor. „Ale nezastírejme si skutečnost, to by nás pohřbilo. A skutečnost je taková, že MZ nebude někdejším stínem sebe sama. Bude velmi silný, a takovému bude třeba se postavit,“ uvezl Horáček v následné diskuzi.

Jeden z uživatelů pak zmínil, že dle jeho názoru udělal Drahoš hroznou chybu, když přepustil na televizi s nejvyšší sledovaností hlavní vysílací čas soupeři, aby si z ní udělal one man show – zvlášť, když jsou preference tak těsné. „Skutečně velká chyba, které může hodně litovat. Sledovanost byla 1,5 mil diváků,“ uvedl uživatel Robert Pospíchal. „Obávám se, že s Vámi souhlasím. Ale dvě debaty budou, tam se může leccos dohnat,“ dodal Horáček.

Vstupte do diskuze (172)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poche si otevřel pusu a Hrad zuří. On a ministr? Ani omylem

23.05.2018 22:07 Aktualizováno Praha - V dopise, který má redakce k dispozici Miroslav Poche vysvětluje proč je připraven na…

Soud s libereckým hejtmanem Půtou začne v září, hrozí mu až 10 let vězení

23.05.2018 19:54 Aktualizováno Liberec - Proces v korupční kauze, kde je obžalovaný i hejtman Libereckého kraje Martin Půta …

ArcelorMittal bude prodán zřejmě v září

23.05.2018 19:20 Praha - Smlouva o prodeji huti ArcelorMittal Ostrava by měla být vybraným kupujícím podepsána v…

Ve Sněmovně byly opět spory kvůli protikuřáckemu zákonu

23.05.2018 19:08 Praha - Poslanci se dnes opět přeli kvůli návrhu na zmírnění protikuřáckého zákona, který míří…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama