Ovčáček se vysmál Drahošově kampani a předhodil mu Havla. A Drahoš rázně odpověděl

Praha - Slovní útoky hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka na prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše nabírají na obrátkách. Předhazuje mu například to, že první český prezident Václav Havel by neodmítl žádnou debatu.. Pak se doslova vysmál Drahošově kontaktní kampani.

Přidejte svůj názor 310 komentářů

Jiří Ovčáček

„Jasné názory a jejich obhajobu v debatách nečekejte. Místo toho nabízí cvičení, stahování králíka a zpívání,“ pustil se do Drahoše hradní mluvčí Jiří Ovčáček. 

Narážel tak na fotografie a zprávy, které se obvily nejen na sociálních sítích. Ty zachycují Drahoše během kontaktní kampaně na jihu Čech. Tam Drahoš navštívil mléčnou farmu v Mojném a hovězí farmu v Rančicích a tam vlastnoručně stáhl z kůže králíka nebo štípal dříví. S lidmi, kteří přišli na setkání s Drahošem, si pak prezidentský kandidát zazpíval. Už na konci loňského roku si Drahoš zazpíval třeba se skupinou handicapovaných hudebníků The Tap Tap.

Ovčáček se v posledních dnech naváží do Drahoše pravidelně, vyčítá mu to, že se nechce zúčastnit všech čtyř debat, ve kterých potvrdil účast Miloš Zeman. „Nikdy by neváhal debatovat. Václav Havel,“ napsal například hradní mluvčí na twitteru. Svá slova doplnil dvěma fotkami Václava Havla.

Drahoš opakovaně uvedl, že má zájem utkat se ve dvou debatách. „Vzhledem k neustále se opakujícím otázkám na moji účast v televizních diskusích s Milošem Zemanem odpovídám: před prvním kolem stávající prezident svoji účast v televizních diskusích zcela vyloučil. Po ohlášení výsledků prvního kola změnil názor a přistoupil na dvě debaty. Tuto nabídku jsem s potěšením přijal a jako jednu z televizních stanic jsem navrhl Českou televizi; volbu druhé jsem ponechal na svém soupeři,“ připomněl na sociálních sítích Drahoš.

Poukázal také na to, že Miloš Zeman znovu změnil názor a navrhl diskuse hned čtyři. „To jsem odmítl s ohledem na již naplánované vyvrcholení své kontaktní kampaně. V souladu s jedním z vyjádření pana Zemana se rovněž domnívám, že tři nebo více televizních debat by diváky již nudily. Diskutovat tedy budeme společně s protikandidátem 23.1. na TV Prima a 25.1. na veřejnoprávní ČT1. Věřím, že mé dnešní vyjádření toto téma definitivně uzavře,“ dodal Drahoš.

Vstupte do diskuze (310)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: ČSSD povede Hamáček

19.02.2018 00:12 Čtyři měsíce po neúspěchu ve sněmovních volbách dnes Česká strana sociálně demokratická (ČSSD)…

Hra skončila. teď už Drahoše kritizovat můžu, hlásá Horáček. Pak vysvětlil…

18.02.2018 21:50 Aktualizováno Praha - Přestože v kampani před druhým kolem prezidentské volby textař a neúspěšný kandidát Michal…

Šarvátka na sjezdu ČSSD: Novinář Kotrba zaútočil na bezdomovce. Jste…

18.02.2018 21:41 Aktualizováno Hradec Králové – Sjezdu ČSSD, který se dnes koná v Hradci Králové, se nevyhnul nepříjemný incident.…

Babiš povečeřel se Zemanem v luxusní restauraci

18.02.2018 21:30 Průhonice - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes povečeřel s prezidentem Milošem Zemanem.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama