Drahoš se snaží získat voliče na Zlínsku, TV debaty nepřeceňuje

Uherské Hradiště - Cesty do regionů zatím dopadly podle Jiřího Drahoše nad očekávání. Televizní debaty nepřeceňuje, řekl dnes prezidentský kandidát novinářům na reprezentačním plese města Uherské Hradiště.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Jiří Drahoš ve volebním štábu

"Já jedu radši do Uherského Hradiště nebo zítra (v neděli) v Brně a Ostravě oslovím voliče. Televizní debaty bych nepřeceňoval, určitě mají vliv na určitou část nerozhodnutých voličů, ale i sociologové říkají, že pokud je někdo rozhodnut volit Miloše Zemana, že ho pravděpodobně volit bude, bez ohledu na debatu. A totéž platí, pokud jde o voliče Jiřího Drahoše," uvedl Drahoš, podle kterého jsou debaty důležité, ale neznamenají všechno.

Reagoval tak na skutečnost, že se s úřadujícím prezidentem Milošem Zemanem utká ve dvou televizních debatách, Zeman však přislíbil účast čtyřem televizím. "Třeba bude právě v nevýhodě, já nevím, nechci spekulovat," uvedl Drahoš.

Drahošova cesta po regionech pokračuje i v neděli, po poledni jej podpoří v Brně tři neúspěšní kandidáti na prezidentský post z prvního kola Pavel Fischer, Michal Horáček a Marek Hilšer. Horáček a Hilšer doprovodí Drahoše v neděli odpoledne i na setkání s občany v Ostravě. V pondělí s Drahošem vystoupí všichni tři protikandidáti v pražské Lucerně.

Drahošova manželka má program ve Zlínském kraji i v pondělí, navštíví společnost TON v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku. Se seniory bude mluvit v domově pro seniory v Lukově na Zlínsku, navštíví také poutní místo Štípa u Zlína a zlínskou krajskou nemocnici.

Ve Zlínském kraji zvítězil v prvním kole prezidentských voleb úřadující prezident Miloš Zeman, získal 40,54 procenta hlasů. Drahoš skončil druhý se ziskem 23,91 procenta hlasů. Svůj hlas v kraji odevzdalo 63,74 procenta voličů. Zeman dominoval ve všech čtyřech okresech, nejlepšího výsledku dosáhl na tradičně spíše levicovém Kroměřížsku, kde získal 47,17 procenta hlasů. Druhý Drahoš tam obdržel 21,60 procenta.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poche si otevřel pusu a Hrad zuří. On a ministr? Ani omylem

23.05.2018 22:07 Aktualizováno Praha - V dopise, který má redakce k dispozici Miroslav Poche vysvětluje proč je připraven na…

Soud s libereckým hejtmanem Půtou začne v září, hrozí mu až 10 let vězení

23.05.2018 19:54 Aktualizováno Liberec - Proces v korupční kauze, kde je obžalovaný i hejtman Libereckého kraje Martin Půta …

ArcelorMittal bude prodán zřejmě v září

23.05.2018 19:20 Praha - Smlouva o prodeji huti ArcelorMittal Ostrava by měla být vybraným kupujícím podepsána v…

Ve Sněmovně byly opět spory kvůli protikuřáckemu zákonu

23.05.2018 19:08 Praha - Poslanci se dnes opět přeli kvůli návrhu na zmírnění protikuřáckého zákona, který míří…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama