Trestně stíhaný premiér ne! Hraje se o důvěryhodnost země. Politici se pro EZ vyjádřili o Babišovi

ANKETA - Předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš byl spolu se svým stranickým kolegou Jaroslavem Faltýnkem zbaven poslanecké imunity. Nyní je oba může policie trestně stíhat. Měl by Andrej Babiš i nadále být v čele další vlády? EuroZprávy.cz se ptali na názor poslanců, jestli by měl předseda hnutí ANO znovu usilovat o místo předsedy vlády.

Přidejte svůj názor 62 komentářů

Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše premiérem

Pro vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka hlasovalo ve Sněmovně shodně 111 poslanců. Opoziční politici několikrát premiéra Babiše vyzývali, aby jej hnutí ANO nahradilo někým jiným. Argumentovali totiž skutečností, že by Českou republiku v zahraniční reprezentoval trestně stíhaný předseda vlády, což by mohlo například v zemích Evropské unie snížit kredit země. 

Poslanec Pirátů a člen mandátového a imunitního výboru Lukáš Bartoň je přesvědčený, že premiérem by být neměl."Pan Babiš by neměl být premiérem už jen z toho důvodu, jak získal celou firmu Agrofert, kde provedl násilné převzetí a stal se majitelem majetku, který mu byl dán do správy Petrimexem. Nyní mu je svěřena do správy celá ČR. Nerad bych za pár let zjistil, že celá ČR patří Andreji Babišovi," napsal EuroZprávám.cz Bartoň.

"Neměl. Považuji i směrem k zahraničí za bezprecedentní, aby v čele vlády byl premiér čelící trestnímu stíhání. Zde se hraje o důvěryhodnost ČR.," uvedl pro EuroZprávy.cz poslanec KDU-ČSL Marek Výborný. "Zda chce osobně kandidovat znovu jako stíhaný je primárně na něm. Pro Českou republiku by to byla reputační zátěž," míní Jiří Dolejš z KSČM.

"Myslím, že premiér čelící trestnímu stíhání není dobrý nápad. Vítěz voleb by měl uvažovat o jiném kandidátovi," odpověděl EuroZprávám.cz předseda hnutí STAN Petr Gazdík. "Ne, bude to těžké i vůči partnerům v Evropě," je přesvědčená poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová.

Vstupte do diskuze (62)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rath jde ostře proti vedení ČSSD: Jsou to mimozemšťané, vůbec neví, co…

22.05.2018 10:13 Aktualizováno Praha - Asi málokterá politická osobnost doby nedávno minulé dokázala vířit české politické vody…

Slovenský list se strefuje do Zemana, sodu dostal i Babiš za paktování s…

22.05.2018 10:00 Bratislava/Praha - Ústupky komunistům za toleranci vlády mohou ovlivnit zahraničněpolitickou…

Dejvická ČSSD chce do vlády

21.05.2018 21:01 Praha - Sociální demokraté z Prahy - Dejvic a Bubenče se vyslovili poměrně výraznou většinou pro…

Olomouckou KSČM povede do voleb Zima

21.05.2018 20:34 Olomouc - Lídrem KSČM pro komunální volby v Olomouci bude neuvolněný předseda okresního výboru…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama