Ovčáčkovi vyhrožují fyzickým násilím. Nenechám se zastrašit, vzkazuje kritikům přes EZ

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček uveřejnil na svém twitterovém účtu mail, ve kterém je mu vyhrožováno fyzickým násilím. Pro server EuroZprávy.cz však uvedl, že se nenechá podobnými vzkazy zastrašit.

Přidejte svůj názor 228 komentářů

Jiří Ovčáček

Kampaň před druhým kolem prezidentských voleb dále přitvrzuje. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček dnes na svém twitteru ukázal, co mu přišlo za zprávu. A radost z ní zřejmě moc nemá. Autor, jež se podepsal jako ZO, mu píše: „myslím, že bys měl přibrzdit nebo ti brzy někdo upraví fasádu“. I přes to, že Ovčáčka oslovuje jako „Jirku“, velcí přátelé zřejmě nebudou.

Prezidentský mluvčí na dotaz serveru EuroZprávy.cz nicméně sdělil, že zastrašit se nenechá. „Připomíná mi to atmosféru druhé republiky“ řekl nám Ovčáček. Naráží tím na období mezi říjnem 1938 a březnem 1939. Tehdy byla v okleštěné Česko-slovenské republice zavedena tvrdá cenzura, vláda vládla bez parlamentu a byly vydávány antisemitské dekrety.

Ovčáček fotografii e-mailové korespondence dále doprovodil komentářem, ve kterém píše, že „noblesní a spojovací kampaň pokračuje“.

Není ale jediný, komu chodí výhružné maily a vzkazy. Prezidentský kandidát Jiří Drahoš si kvůli výhrůžkám dokonce musel najmout soukromou ochranku. Jemu i jeho manželce bylo vyhrožováno fyzickou likvidací. Zdá se, že s blížícím se termínem voleb se tedy kampaň dál vyostřuje. 

Vstupte do diskuze (228)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poche si otevřel pusu a Hrad zuří. On a ministr? Ani omylem

23.05.2018 22:07 Aktualizováno Praha - V dopise, který má redakce k dispozici Miroslav Poche vysvětluje proč je připraven na…

Soud s libereckým hejtmanem Půtou začne v září, hrozí mu až 10 let vězení

23.05.2018 19:54 Aktualizováno Liberec - Proces v korupční kauze, kde je obžalovaný i hejtman Libereckého kraje Martin Půta …

ArcelorMittal bude prodán zřejmě v září

23.05.2018 19:20 Praha - Smlouva o prodeji huti ArcelorMittal Ostrava by měla být vybraným kupujícím podepsána v…

Ve Sněmovně byly opět spory kvůli protikuřáckemu zákonu

23.05.2018 19:08 Praha - Poslanci se dnes opět přeli kvůli návrhu na zmírnění protikuřáckého zákona, který míří…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama