Odkud jsou milióny na kampaň Zemana? Politolog si rýpl do prezidenta

Praha - Podle politologa a komentátora Jiřího Peheho se Miloš Zeman natolik připravuje na televizní debaty před druhým kolem prezidentských voleb, že si nenajde ani patnáct minut času na přijetí demise vlády Andreje Babiše.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Jiří Pehe

Pehe si do prezidenta Miloše Zemana trochu rýpl, když a v komentáři pro Právo napsal, že by mu mohli jeho poradci prozradit, že se Jiří Drahoš rozhodl pouze pro dvě debaty. "Mohl by si tedy na přijetí demise přece jen 15 minut ve svém programu najít. Ale budiž. Možná je příprava na televizní debaty s Drahošem tak tvrdá, že to prostě nejde," míní politický komentátor.

Příprava na debaty musí být náročná, jde však do kontrastu s prezidentovým chováním před prvním kolem prezidentských voleb, kdy si navzdory své nekampani dokázal udělat čas na aktivity, které se Zemanovou nekampaní neměly nic společného. "Kupříkladu právě na úžasné slovní souboje s nemilosrdným, naprosto neservilním moderátorem Jaromírem Soukupem na TV Barrandov. Nebo na kritické projevy na adresu Andreje Babiše, jemuž se nepodařilo sestavit vládu s většinovou podporou navzdory nepřetržitému makání dnem a nocí, které po něm pan prezident nekompromisně vyžadoval," komentuje prezidentovo počínání Pehe.

Politický komentátor je přesvědčený, že je prezident Zeman úžasný debatér. Je dokonce tak dobrý, že lidi na náměstích, ke kterým promlouval, byli naplněni obdivem a láskou k němu, že se ho ani neptají na věci ohledně financování jeho kampaně. "Odkud se berou milióny, které Spolek přátel Miloše Zemana, v jehož čele stojí jeho nejbližší spolupracovníci, utrácí za jeho nekampaň?" ptá se Pehe.

Tento problém totiž nedokázal vysvětlit ani člen spolku a předseda Strany práv občanů Jan Veleba, který místo toho, aby odpověděl moderátorovi ve studiu na otázku, kdo ze spolku financoval kampaň Miloše Zemana, raději odešel během interview ze studia. "Pan prezident bude muset v televizních duelech tuto otravnou záležitost možná vysvětlovat, což bude opět zbytečně odvádět pozornost od důležitějších věcí. Jsme ale rádi, že kvůli své tvrdé přípravě, která mu dokonce zabraňuje, aby plnil svoje ústavní povinnosti, bude na debaty perfektně připraven," uzavřel s nadsázkou Jiří Pehe.

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman je hrobař, umíráček zvoní. Dokud bude žít, bude to mít ČSSD těžké,…

19.02.2018 17:11 Aktualizováno Praha – Sociální demokracie si v neděli zvolila nové vedení. Do jejího čela delegáti dosadili…

Robejškův komentář k olympiádě je terčem posměchu. Tohle už nic nepřekoná,…

19.02.2018 17:08 Aktualizováno Praha – Právě probíhající zimní olympijské hry zřejmě upoutaly pozornost i politika a politologa…

Hamáček a Zimola budou mít Zemana na své straně. Propad ČSSD v podzimních…

19.02.2018 15:48 Aktualizováno ROZHOVOR - Podle politologa a ředitele agentury Phoenix online research Jana Kubáčka dostal nově…

Komunisté vyzvali ČSSD, aby zvážila podporu vznikající vládě ANO

19.02.2018 15:47 Praha - Komunisté čekají, kam jednání o možné podpoře vlády nasměrují schůzky šéfů obou stran s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama