STOP Drahošovi? Inzerce je terčem posměchu, ozvala se Pražská cukrárna

Praha - V některých českých novinách se objevil inzerát podporující Miloše Zemana, který vybízí občany, aby dali imigrantům a Jiřímu Drahošovi stopku. Jako zhotovitel je opět uveden spolek Přátelé Miloše Zemana. Inzerát komentovali na sociálních sítích i někteří politici.

Přidejte svůj názor 70 komentářů

Miloš Zeman volí v prezidentských volbách

Inzerce vyšla v regionálním Deníku nebo v Právu. Na inzerátu je Zemanova fotografie, která byla použita i na billboardech s heslem kampaně Zeman znovu 2018. Nyní je podobizna prezidenta umístěna na bílém poli vedle jiného hesla, které nabádá občany, aby dali imigraci a Jiřímu Drahošovi STOP. Zadavatel inzerce je přitom stejný, jako na billboardech, čili spolek Přátelé Miloše Zemana z.s.

Na Twitteru se politici začali vyjadřovat, že do prvního kola prezidentských voleb to bylo ještě férové, ale nyní už ne. Takový názor má například neúspěšný prezidentský kandidát Marek Hilšer 

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil inzerát komentoval rovněž. Ke zveřejněnému inzerátu však připojil i podobiznu ruského prezidenta Vladimira Putina. Europoslanec Pospíšil doufá, že do novin pošlou správný inzerát.

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se domnívá, že pokud toto dokáže českého voliče ovlivnit, pak si prezidenta Miloše Zemana zasloužíme. "Za blbost se platí," uvádí poslanec na twitterovém účtu.

S úsměvným pohledem se na situaci dívá předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura, který na Twitteru píše, že zmíněný spolek hledá viníka, neboť chtěli vydat původně jiný inzerát. 

Na Twitteru si inzerátu všimla i tzv. Pražská cukrárna, což má být narážka na termín "Pražská kavárna", kterou považuje sdružení kolem Hradu za silně protizemanovskou. Pražská cukrárna si inzerát upravila po svém a vyzývá občany,aby přestali podporovat ruský vliv, alkoholismus nebo neprůhledné financování.

Tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček na dotaz EuroZpráv.cz, zda jde opravdu o inzerci od Přátel Miloše Zemana, z.s., jež se v novinách objevila, zatím neodpověděl. 

Vstupte do diskuze (70)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rath jde ostře proti vedení ČSSD: Jsou to mimozemšťané, vůbec neví, co…

22.05.2018 10:13 Aktualizováno Praha - Asi málokterá politická osobnost doby nedávno minulé dokázala vířit české politické vody…

Slovenský list se strefuje do Zemana, sodu dostal i Babiš za paktování s…

22.05.2018 10:00 Bratislava/Praha - Ústupky komunistům za toleranci vlády mohou ovlivnit zahraničněpolitickou…

Dejvická ČSSD chce do vlády

21.05.2018 21:01 Praha - Sociální demokraté z Prahy - Dejvic a Bubenče se vyslovili poměrně výraznou většinou pro…

Olomouckou KSČM povede do voleb Zima

21.05.2018 20:34 Olomouc - Lídrem KSČM pro komunální volby v Olomouci bude neuvolněný předseda okresního výboru…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama