Horáček se raduje: Komunistická mlátička nebyla zvolena. A poslanci zveřejňují posměšné fotky

Praha - Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček nebyl zvolen do čela komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Řada opozičních poslanců tento fakt oslavuje na sociálních sítích. Někteří poslanci dokonce přidali i fotky. Kromě nich nezvolení Ondráčka ocenil i Michal Horáček.

Přidejte svůj názor 39 komentářů

policie

„Komunistickou mlátičku Zdeňka Ondráčka šéfem Komise pro kontrolu GIBS nezvolili. Díky všem, co symbolickou hodnotu takové volby nerelativizovali. Díky všem, co nemlčeli,“ uvedl na sociálních sítích Michal Horáček, který proti Ondráčkovi vedl velmi tvrdou kampaň.

Radost z nezvolení komunisty měla i ODS. „Můj první tweet a hned taková skvělá zpráva: Komunista Ondráček nebyl zvolen předsedou GIBS!“ napsala na twitter poslankyně Veronika Vrecionová.

„Sněmovna dnes v Palachově týdnu odmítla, aby člen pohotovostního pluku VB Zdeněk Ondráček byl zvolen šéfem komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů!!!“ napsal na sociálních sítích poslanec ODS Stanislav Blaha.

„Hlavatý – nezvolen. Důvěra vládě – nevyjádřena. Ondráček - nezvolen Moc ráda bych v tomhle trendu pokračovala nejméně do příští soboty,“ přála by si místopředsedkyně TOP 09 Markéra Pekarová Adamová.

Někteří poslanci přidali i fotky. „Ne, Zdeněk Ondráček v čele komise pro kontrolu #GIBS nebude!“ pochvaluje si poslanec STAN Vít Rakušan.

Svou fotku s s neodevzdanými lístky zveřejnili i poslanci Pirátů. „SNB nevolím!" připsal k ní poslanec Jakub Michálek. 

„Komunista Ondráček alias "mlátička" nebyl zvolen předsedou stále komise Poslanecké sněmovny pro kontrolu činnosti GIBS. Poslanci KDU-ČSL vyzvedli a neodevzdali hlasovací lístky s jeho jménem. V nové volbě je třeba přijít s přijatelným návrhem!“ myslí si lidovec Jiří Mihola.

„Jsem rád, že nebyl zvolen poslanec Ondráček jako předseda komise pro kontrolu GIBS. Lístky jsme si vyzvedli, ale neodevzdali na protest proti tomu, koho komunisté navrhli. Nepodpoříme člověka, který v roce 1989 v “Palachově týdnu” mlátil naše lidi,“ doplnil ho předseda poslaneckéhu klubu lidovců Jan Bartošek.

Vstupte do diskuze (39)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poche si otevřel pusu a Hrad zuří. On a ministr? Ani omylem

23.05.2018 22:07 Aktualizováno Praha - V dopise, který má redakce k dispozici Miroslav Poche vysvětluje proč je připraven na…

Soud s libereckým hejtmanem Půtou začne v září, hrozí mu až 10 let vězení

23.05.2018 19:54 Aktualizováno Liberec - Proces v korupční kauze, kde je obžalovaný i hejtman Libereckého kraje Martin Půta …

ArcelorMittal bude prodán zřejmě v září

23.05.2018 19:20 Praha - Smlouva o prodeji huti ArcelorMittal Ostrava by měla být vybraným kupujícím podepsána v…

Ve Sněmovně byly opět spory kvůli protikuřáckemu zákonu

23.05.2018 19:08 Praha - Poslanci se dnes opět přeli kvůli návrhu na zmírnění protikuřáckého zákona, který míří…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama