Svinstvo! mluví o Horáčkově podpoře Drahoše předseda "Zemanovců"

Praha - Předseda Strany práv občanů (SPO) Jan Veleba nedokázal během rozhovoru vysvětlit, jestli jeho strana poslala nějaký peněžitý dar na kampaň Miloše Zemana. Současný prezident je totiž stále čestným předsedou strany.

Přidejte svůj názor 73 komentářů

Jan Veleba, předseda senátorského klubu SPO - KSČM a Severočech

V rozhovoru pro DVTV se předseda Strany práv občanů (dříve Strana práv občanů Zemanovci) Jan Veleba ostře ohradil proti materiální podpoře Michala Horáčka, kterou nabídl v kampani před druhým kolem prezidentských voleb Jiřímu Drahošovi. Podle Veleby není možné, aby tuto podporu rovněž toleroval Úřad pro dohled na financování politických stran a politických hnutí. "Je to materiální podpora a je velmi podivné, že šéf Úřadu pro dohled na financování politických stran a politických hnutí říká, že je to OK. Není to jen podpora, je to svinstvo," uvedl v interview Veleba.  

Řeč přišla i na to, kdo nebo co je ve skutečnosti spolek Přátelé Miloše Zemana, z.s., který přispěl na kampaň prezidentu republiky Zemanovi více jak osmi milióny korun. "To jsou zkrátka spolek přátel Miloše Zemana. I já do něj patřím," odpověděl Veleba na otázku, přičemž dodal, že on ale žádné peníze na kampaň prezidenta neposílal. Podle senátora Veleby oněch osm miliónů zaplatili lidé, kteří sympatizují s Miloše Zemanem.

Veleba však nedokázal odpovědět na otázku, kdo konkrétně se skrývá pod zmíněným spolkem a kdo například vynaložil více jak sedm miliónů korun na zhotovení billboardů se Zemanovou podobiznou, které se zničehonic začaly objevovat po republice. Veleba přiznal, že není odborník na to, aby posoudil, zda je kampaň Miloše Zemana transparentní. "Nevím, kdo to zaplatil. Já se o to nezajímám," opakoval předseda Strany práv občanů.

"Vidím to poprvé," reagoval Veleba na tabulku, kterou prezidentská kancelář zhotovila v rámci co největší transparentnosti kampaně tak, jak požaduje zákon a v níž jsou darované částky, které Miloš Zeman na kampaň obdržel. Na otázku, zda Strana práv občanů zaplatila něco na kampaň Miloše Zemama, se Veleba vyjádřil v tom smyslu, že on sám nic nepodepisoval. "Budeme dělat audit a odevzdávat účetnictví, takže v tuto chvíli vám nemůžu říct žádná čísla z našeho financování. Financování strany máme rozdělené a máme tam místopředsedu pro ekonomiku," uvedl senátor s tím, že si nevzpomíná, jestli by místopředseda pro ekonomiku mohl poslat bez jeho svolení nějaké peníze Miloši Zemanovi. 

Na další otázku však už Jan Veleba neodpověděl, protože se rozhodl, že odejde ze studia. Financování kampaně Miloše Zemana tak stále není objasněno.  

Vstupte do diskuze (73)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman je hrobař, umíráček zvoní. Dokud bude žít, bude to mít ČSSD těžké,…

19.02.2018 17:11 Aktualizováno Praha – Sociální demokracie si v neděli zvolila nové vedení. Do jejího čela delegáti dosadili…

Robejškův komentář k olympiádě je terčem posměchu. Tohle už nic nepřekoná,…

19.02.2018 17:08 Aktualizováno Praha – Právě probíhající zimní olympijské hry zřejmě upoutaly pozornost i politika a politologa…

Hamáček a Zimola budou mít Zemana na své straně. Propad ČSSD v podzimních…

19.02.2018 15:48 Aktualizováno ROZHOVOR - Podle politologa a ředitele agentury Phoenix online research Jana Kubáčka dostal nově…

Komunisté vyzvali ČSSD, aby zvážila podporu vznikající vládě ANO

19.02.2018 15:47 Praha - Komunisté čekají, kam jednání o možné podpoře vlády nasměrují schůzky šéfů obou stran s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama