Je třeba vstát a říct dost! Drahoš se naštval a vzkazuje: Umím rány přijímat i rozdávat

Praha - Jiří Drahoš čelí masivní kampani zaměřené proti jeho osobě. Ta nabrala na síle před druhým kolem prezidentské volby. I kvůli tomu poslal teď Drahoš svým příznivcům vzkaz prostřednictvím sociálních sítí.

Přidejte svůj názor 352 komentářů

Jiří Drahoš

„Slušnost je naše síla!“ vzkazuje svým příznivcům Drahoš. Na sociálních sítích uvádí, že se na něj v posledních hodinách mnozí obraceli s podporou i radou. „Cítím, že máte obavu, zda očekávané nevybíravé útoky rádců druhého kandidáta zvládnu. Nebojte se, umím rány přijímat i rozdávat,“ vzkázal svým příznivcům prezidentský kandidát.

Cíl je prý ale jiný. „Každý se ke svým blízkým, ve své rodině i navzájem v práci, chceme chovat slušně. Takovou si přejeme mít i naši zemi. Křik není názor, hrubost je vyjádřením nejistoty, ne odvahy. Mnozí jste zažili ve svém okolí, jak drzost a neomalenost slavila úspěch. Pak člověk snadno propadne iluzi, že vyhrát se dá jen ještě větší hrubostí. S tím nesouhlasím. Je třeba vstát a říct: Dost!“ burcuje na sociálních sítích Drahoš.

Poukazuje na to, že i problémy se dají řešit slušně. „Před naší zemí jsou vážné problémy, které je třeba vyřešit. Chci všem ukázat, že to jde slušně. Silný prezident nepotřebuje nikoho urážet. Pojďme vytvořit spojenectví poctivých a slušných lidí. Pak budeme jednotní a silní. Jako lidé i jako země,“ dodal.

Drahoš v posledních dnech čelí dezinformační kampani. Na sociálních sítích se o někdejším předsedovi Akademie věd ČR šíří celá řada polopravd i lží. Podle některých byl Drahoš spolupracovníkem StB – to ale kandidát odmítl a jako důkaz předložil lustrační osvědčení. Podle dalších „zaručených zpráv“ je zednář a vítač migrantů.

Objevují se také „varování“, že pokud bude zvolen, zaplaví Česko muslimští migranti a teroristi. Drahoš přitom v minulosti odmítl jak kvóty, tak ekonomickou migraci s tím, že takové migranty „nepovažuje za ty, kteří by v Evropě měli dostávat azyl“.

Drahošovi příznivci se rozhodli s podobnými zprávami bojovat argumenty. Založili stránku Popravdě.cz, na které vyvracejí největší mýty, lži a polopravdy, které o tomto kandidátovi na prezidenta kolují. 

Vstupte do diskuze (352)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poche si otevřel pusu a Hrad zuří. On a ministr? Ani omylem

23.05.2018 22:07 Aktualizováno Praha - V dopise, který má redakce k dispozici Miroslav Poche vysvětluje proč je připraven na…

Soud s libereckým hejtmanem Půtou začne v září, hrozí mu až 10 let vězení

23.05.2018 19:54 Aktualizováno Liberec - Proces v korupční kauze, kde je obžalovaný i hejtman Libereckého kraje Martin Půta …

ArcelorMittal bude prodán zřejmě v září

23.05.2018 19:20 Praha - Smlouva o prodeji huti ArcelorMittal Ostrava by měla být vybraným kupujícím podepsána v…

Ve Sněmovně byly opět spory kvůli protikuřáckemu zákonu

23.05.2018 19:08 Praha - Poslanci se dnes opět přeli kvůli návrhu na zmírnění protikuřáckého zákona, který míří…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama