Moravec nechce moderovat prezidentskou debatu. Může za to prý i Mynář. A pak se ozval Ovčáček

Praha – Velká prezidentská debata na České televizi bez Václava Moravce? I to se může stát. Moderátor totiž řekl, že nechce komentovat debatu mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem.

Přidejte svůj názor 104 komentářů

Václav Moravec

„V neděli večer jsme se s GR ČT dohodli na tom, ze závěrečnou TV debatu nemoderuji,“ oznámil v úterý večer na twitteru Václav Moravec. Zažertoval také, že si od něj diváci ve 2, kole prezidentských voleb alespoň odpočinou.

Server iHNED.cz napsal, že Moravcovi vadí údajně třeba to, že se jeho jméno neobjevilo v dopise, kterým televize zvala oba kandidáty do debaty. Navíc by se prý mohl stát jakýmsi hromosvodem, po němž se bude zejména ze strany prezidenta Zemana snášet kritika na ČT.

„Lišily se vzájemné představy vedení ČT a mé o formátu, stopáži a podobně. Dobré pro ČT a její diváky je, že se po mém nedělním sdělení generálnímu řediteli o nemoderování podařilo odblokovat odmítavý postoj kancléře Mynáře k účasti prezidenta Zemana v závěrečné debatě ČT, který prezentoval o víkendu,“ dodal Moravec pro server Mediář.cz.

Česká televize pozvala oba prezidentské kandidáty, kteří postoupili do druhého kola prezidentských voleb, do společné debaty, která by se měla konat v předvečer druhého kola voleb, ve čtvrtek 25. ledna ve 20:00. Kdo ji bude moderovat, ale neuvedla. Vedení totiž stále doufá, že Moravcovo rozhodnutí není definitivní. Náhradu za něj totiž zatím nemá.

Zpráva neunikla ani Hradu. „Jeden se bojí debatovat, druhý se bojí moderovat...“ rýpnul si hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Narážel tak na fakt, že Jiří Drahoš odmítl Zemanův návrh na čtyři televizní diskuze a uvedl, že se zúčastní jen dvou.

Lidé na sociálních sítích už živě diskutují, kdo by mohl Moravce při moderování nahradit. A padají i velmi známá jména spojená nejen s Českou televizí. 

Vstupte do diskuze (104)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: ČSSD povede Hamáček

19.02.2018 00:12 Čtyři měsíce po neúspěchu ve sněmovních volbách dnes Česká strana sociálně demokratická (ČSSD)…

Hra skončila. teď už Drahoše kritizovat můžu, hlásá Horáček. Pak vysvětlil…

18.02.2018 21:50 Aktualizováno Praha - Přestože v kampani před druhým kolem prezidentské volby textař a neúspěšný kandidát Michal…

Šarvátka na sjezdu ČSSD: Novinář Kotrba zaútočil na bezdomovce. Jste…

18.02.2018 21:41 Aktualizováno Hradec Králové – Sjezdu ČSSD, který se dnes koná v Hradci Králové, se nevyhnul nepříjemný incident.…

Babiš povečeřel se Zemanem v luxusní restauraci

18.02.2018 21:30 Průhonice - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes povečeřel s prezidentem Milošem Zemanem.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama