Zeman je na tom zle. Původně inteligentního a samostatně myslícího člověka zneužívají k vlastnímu prospěchu, varuje Schwarzenberg

Praha - Miloš Zeman je oslabený. Původně velice inteligentního a samostatně myslícího člověka lidé stojící v pozadí zneužili, říká o spolupracovnicích Miloše Zemana Jeho někdejší soupeř ve druhém kole prezidentských voleb Karel Schwarzenberg.

Přidejte svůj názor 148 komentářů

Volební sjezd TOP 09 (28. 11. 2015)

„Přátelé, stojíme teď před druhým kolem prezidentských voleb. Na jedné straně stojí stávající prezident Miloš Zeman, který je bohužel oslaben pokračujícími nemocemi a dostává se stále více pod vliv svého nejbližšího a nedůvěryhodného okolí,“ varuje Schwarzenberg.

Právě Zemanovo okolí podle něj může za to, kam Česká republika kráčí. „Tito pánové původně velice inteligentního a samostatně myslícího člověka zneužívají k vlastnímu prospěchu a tlačí naši zem víc a víc na východ. Mnohým stárnoucím lidem se stává, hlavně když jsou nemocní, že se dostanou pod vliv svého okolí a není to poprvé v dějinách,“ píše na sociálních sítích čestný předseda TOP 09.

Lidé ale podle něj mají možnost tento smutný stav změnit. „Kandidátem je profesor Drahoš, velice vážený dlouholetý a respektovaný předseda Akademie věd. Byl by důstojným prezidentem a naší zemi by skvěle zastupoval v zahraničí. Má patřičné vzdělání, umí jazyky a má vychování. Mohu ho jenom vřele doporučit,“ podpořil vědce Schwarzenberg.

Česká republika si podle něj zaslouží zdravého prezidenta, prezidenta v plné síle a prezidenta, který není pod vlivem dosti podezřelých osob v jeho okolí. „Máme tedy před sebou volbu, jestli budeme sebevědomá země a budeme směřovat na západ, nebo se opět budeme ohýbat a skončíme na východě. To je pro osud naší země rozhodující,“ dodává politik.

Podobně se po prvním kole vyjádřil také šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. „Nevypadá to špatně. Pokud Fischerovi, Horáčkovi a Hilšerovi voliči přijdou na druhé kolo, bude moci Miloš Zeman odejít na zasloužený odpočinek. Bude to prospěšné jak pro něj, tak pro naši zemi,“ napsal na facebooku.

Vstupte do diskuze (148)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mynář změny ve vedení prezidentské kanceláře neplánuje

24.03.2018 16:11 Praha - Příchod prezidenta Miloše Zemana na Pražský hrad znamenal oproti jeho předchůdci Václavu…

Kritici ČSSD chtějí pro stranu pět vládních křesel

24.03.2018 15:08 Třešť (Jihlavsko) - Sociální demokraté mají při vyjednávání o nové vládě s hnutím ANO prosadit…

Komunisté nechtějí tři až čtyři nynější ministry za ANO

24.03.2018 14:10 Praha - KSČM má vážné výhrady ke třem až čtyřem ministrům nynější vlády v demisi Andreje Babiše …

Vláda asi podpoří zavedení referenda podle návrhu ČSSD

24.03.2018 10:01 Praha - K návrhu na zavedení obecného referenda, jak jej předložila ČSSD, vláda Andreje Babiše (ANO…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama