Změny stanov ČSSD by se mohly týkat lhůt, kvót či digitalizace

Praha - Členové ČSSD nejčastěji požadují, aby se změny ve stanovách strany týkaly lhůt, vnitrostranických kvót pro zastoupení různých skupin členů, případně zavádění prvků digitalizace. ČTK to řekl lídr speciální komise ČSSD pro stanovy Roman Váňa.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

39. sjezd ČSSD

Sociální demokraté podle bývalého poslance v několika desítkách podnětů volali především po zjednodušení klíčového dokumentu strany, o kterém po volebním neúspěchu hovořil i úřadující šéf ČSSD Milan Chovanec.

Největší poptávka podle Váni je po zjednodušení. "Doba se posunula. Příkladem mohou být lhůty, kdy máme 120 dní na svolání sjezdu v době, kdy poslat e-mail všem členům je otázka vteřin," řekl ČTK Váňa. Stranu podle něj svazují i další lhůty, například povinné zasedání organizací jednou za čtvrt roku. "Tam by stačilo napsat 'zpravidla'. A když to nevyjde, tak ho uspořádají o 14 dní později," dodal.

Velká část členů také žádá odstranění kvót, i když se objevily i návrhy směřující opačným směrem. Stanovy nyní požadují v orgánech určité zastoupení žen, seniorů a mladých členů ČSSD, u některých výborů či konferencí stanovuje přímo konkrétní procenta. "Je velký blok připomínek, že člen strany by měl být takříkajíc jedné kategorie," uvedl Váňa. V současnosti se podle něj stává, že strana má problém požadavky splnit. Smysl podle něj mají kvóty například u volebních kandidátek.

Témata: ČSSD | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předsedou Zelených je Petr Štěpánek, navrhl vytvoření stínové vlády

21.01.2018 07:51 Aktualizováno Česká Třebová - Předsedou Zelených se v sobotu stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal…

Drahošova manželka prozradila něco, co neměla? NSS se ohradil proti…

20.01.2018 21:52 Aktualizováno Praha – Do předvolební kampaně se naplno zapojila i manželka Jiřího Drahoše Eva. Ta například ve…

Drahoš se snaží získat voliče na Zlínsku, TV debaty nepřeceňuje

20.01.2018 21:41 Uherské Hradiště - Cesty do regionů zatím dopadly podle Jiřího Drahoše nad očekávání. Televizní…

V čele DSSS bude i nadále Vandas, strana doporučuje volit Zemana

20.01.2018 21:01 Praha - Staronovým předsedou Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) se dnes stal Tomáš…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama