Zeman získal vysokou podporu v obcích, které navštívil v listopadu

Olomouc - Více než šedesátiprocentní podporu získal Miloš Zeman v 1. kole voleb ve Vápenné na Jesenicku, kterou navštívil během prezidentské návštěvy Olomouckého kraje v listopadu loňského roku.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Miloš Zeman volí v prezidentských volbách

Zemanovi v malé obci tehdy aplaudoval při setkání s obyvateli celý sál, jeho návštěvu v severním cípu regionu mu nyní lidé oplatili podporou 61,62 procenta hlasy. Jesenicko, kde svou návštěvu během pobytu v kraji ukončil, je také zároveň jedním ze šesti okresů v zemi, kde Zemanova podpora přesáhla nadpoloviční počet hlasů.

Podle informací Českého statistického úřadu (ČSÚ) dosáhla volební účast ve Vápenné 52 procent voličů, tedy 545 obyvatel. Zeman v celém kraji získal od voličů 45,15 procenta hlasů, na Jesenicku to bylo 51,65 procenta hlasů. Nejvyšší podporu měl na Jesenicku Zeman ve Velkých Kuněticích, kde dostal 70,56 procenta hlasů. Kromě Vápenné získal více než 60 procent hlasů také v Bernarticích, Mikulovicích, ve Staré Červené Vodě, Velké Kraši a Skorošicích.

Naopak nejméně hlasů dostal na Jesenicku v Ostružné, kde jej volilo 20,13 procenta voličů. Majitel tamního lyžařského areálu Petr Jonáš na sociálních sítích zveřejnil výzvu, že kdo přijde po volbách do jeho restaurace Jeřabinka s volebním lístkem Miloše Zemana, který tak nehodil do volební urny, bude mít pivo zadarmo. "Několik piv zadarmo jsme již rozdali. Dávali jsme ho na čestné slovo i těm, kteří volili jinde. Zemanovy volební lístky máme napíchané na starodávném háku vedle háku s účtenkami EET. Máme tak Babiše vedle Zemana," řekl dnes ČTK Jonáš.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Milý Andreji, tvůj Mirek. Kalousek vytočil Babiše a pořádně si to užil

27.04.2018 08:20 Praha – Premiér v demisi Andrej Babiš a jeho vláda se vydali výjezd do Moravskoslezského kraje. Šéf…

Kozom*di? Topolánek se velmi ostře vyjádřil k ožehavému tématu

27.04.2018 08:13 Praha - Napadení číšníka partou cizinců hnulo žlučí nejednomu z občanu. Do diskuzí se zapojil i…

Vlastizrádci, kolaboranti! Studená válka rozproudila u Jílkové ohnivou…

27.04.2018 08:02 Praha - Dostáváme se do éry nové Studené války s Ruskem? Ovlivňuje Rusko volby v demokratických…

To je něco neuvěřitelného. Hašek a Škromach jen kroutí hlavou nad tím, co…

26.04.2018 21:57 Aktualizováno Praha – Část senátorů ČSSD si nepřeje, aby se sociální demokraté nešli do vlády ANO a zůstali v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama