Dobrodružná plavba po rozbouřeném moři, komentoval záchranu ODS její místopředseda

Ostrava - Občanská demokratická strana se během 28. kongresu shodla, že počet místopředsedů bude stejný jako poslední dvouleté období, čili čtyři. Delegáti vybrali Martina Baxu, Martina Kupku, Evžena Tošenovského a Miloše Vystrčila jako místopředsedy strany. Celkem bylo platných 489 hlasů.

Přidejte svůj názor

Petr Fiala, 28. kongres ODS

Martin Baxa ve svém nominačním projevu zdůraznil, že ještě před dvanácti lety by bylo nemožné, že by ODS brala více jak jedenáct procent ve volbách jako úspěch, ale bohužel tomu tak je. Připomněl, že úspěch to je a že se strana pomalu zvedá. Jak se zvednout ještě více? Baxa delegátům sdělil, že jakožto zastupitel V Plzni, kde má strana nadprůměrné výsledky, se chce podělit se zkušenostmi a pomoci občanským demokratům i na celostátní úrovni. "Přesto se cítím být více komunálním politikem," sdělil delegátům Baxa s tím, že právě komunální volby letos v říjnu budou také klíčové. Pro plzeňského zastupitele nakonec hlasovalo 427 delegátů. 

Zastupitel ve Středočeském kraji a starosta Líbeznic Martin Kupka poděkoval, že mohl být jako místopředseda ODS u její záchrany. "Byla to dobrodružná plavba po rozbouřeném moři. Cíl plavby se ale podařilo naplnit," uvedl Kupka v úvodu svého nominačního projevu. Poslanec občanských demokratů vyzval členy, aby hleděli do budoucnosti s tím, že v příštích parlamentních volbách není jiného cíle, než mít takový mandát, který by stranu opravňoval sestavovat vládu a mít v předsedovi premiéra. Martina Kupku podpořilo 421 delegátů a stal se tak po Baxovi dalším místopředsedou občanských demokratů. 

"Po puči na Petra Nečase a takovém propadu ve volebních preferencích se u nás opravdu může stát cokoli," začal svou řeč europoslanec a bývalý primátor Ostravy Evžen Tošenovský. "V dnešním podivném babylonu skutečných myšlenek, populistických slibů, informací a dezinformací jsme obsadili druhé místo ve volbách. Úžasné. Výsledek v procentech a počtu voličů ve srovnání s historií určitě není úžasný, přesto naznačuje tendenci k návratu a růstu," řekl Tošenovský s tím, že za "vybrání prudké zatáčky na okraji propasti" je potřeba poděkovat všem členům strany a zejména předsedovi Fialovi. Tošenovský je přesvědčený, že strana musí hledat mladé lidi, kteří by je mohli jednou nahradit. Europoslanec nakonec získal 304 hlasů.

Posledním místopředsedou byl zvolen se 428 hlasy od delegátů Miloš Vystrčil. Senátor na úvod svého projevu nejenže poblahopřál předsedovi Fialovi a první místopředsedkyni Udženiji, ale také nově starostovi Vrchlabí, Janu Sobotkovi STAN), který byl zvolen senátorem v doplňovacích volbách. Vystrčil připomněl, že to nejdůležitější v naší zemi musí být svoboda a odkázal se na tzv. Poděbradské artikuly, které schválili starostové z ODS na schůzi v Poděbradech v roce 1998. Jsou to čtyři body - nezadlužená budoucnost, nedotknutelnost soukromí, solidarita odpovědných a levný stát. Předsedu senátorského klubu občanských demokratů zvolilo nejvíce delegátů - dostal 428 hlasů.

Kompletní vedení Občanské demokratické strany se tedy skládá z předsedy Petra Fialy, 1. místopředsedkyně Alexandry Udženiji a místopředsedů Martina Baxy, Martina Kupky, Evžena Tošenovského a Miloše Vystrčila. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předsedou Zelených je Petr Štěpánek, navrhl vytvoření stínové vlády

21.01.2018 07:51 Aktualizováno Česká Třebová - Předsedou Zelených se v sobotu stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal…

Drahošova manželka prozradila něco, co neměla? NSS se ohradil proti…

20.01.2018 21:52 Aktualizováno Praha – Do předvolební kampaně se naplno zapojila i manželka Jiřího Drahoše Eva. Ta například ve…

Drahoš se snaží získat voliče na Zlínsku, TV debaty nepřeceňuje

20.01.2018 21:41 Uherské Hradiště - Cesty do regionů zatím dopadly podle Jiřího Drahoše nad očekávání. Televizní…

V čele DSSS bude i nadále Vandas, strana doporučuje volit Zemana

20.01.2018 21:01 Praha - Staronovým předsedou Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) se dnes stal Tomáš…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama