ODS vstala z popela, uvedla staronová 1. místopředsedkyně strany

Ostrava - Členka Občanské demokratické strany podle očekávání obhájila druhou nejsilnější pozici ve straně. První místopředsedkyni zvolilo 386 delegátů. Platných hlasů bylo 459. Ve svém projevu, se kterým delegáty přesvědčila, mluvila o tom, že roky po boku Petra Fialy ji přinesla více politické rozvahy.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Alexandra Udženija

Stejně jako nově zvolený předseda strany Petr Fiala, i Alexandra Udženija neměla ve volbě žádného protikandidáta. Před delegáty mluvila poslankyně o tom, že ODS je pro ni jako druhá rodina. "Cítím nesmírnou hrdost, před vámi vystoupit," řekla v nominačním projevu Udženija, která delegáty ve své řeči varovala před velkým optimismem. "Pravda je taková, že ne každý příběh musí mít dobrý konec," uvedla na sílící preference ODS.

Rovněž vyzdvihla předsedu Fialu, který se ve zlých časech rozhodl, že straně pomůže. "V nejtěžších chvílích se postavil do čela a pomohl nám najít to, co jsme dříve ztratili - naší jednotu, odvahu a sebeúctu. Za to mu historie poděkuje," poděkovala Udženija šéfovi občanských demokratů.

Ve svém projevu se kriticky pustila do minulé vlády. "Čtyřletá vláda teflonového oligarchy, rozdavačných socialistů a občas kličkujících lidovců vzala lidem nejvíce svobody od roku 1989," pronesla poslankyně. Podle ní ještě minulá vláda přinesa regulace, zasahování do soukromí, do fungování rodiny, do podnikání, do každodenního života. To vše pod rouškou páchání všeobecně dobrých skutků. 

ODS podle Udženiji vstala z popela a nyní musí růst. "A jako všechno, co roste, potřebuje péči. Proto jsem tady. Proto chci pracovat. Proto se hlásím znovu do služby," uvedla na závěr nominačního projevu, který nakonec delegáty přiměl k tomu, aby poslankyni opět zvolili do druhé nejvyšší funkce v Občanské demokratické straně. Pro Udženiji hlasovalo 386 delegátů z pěti set. Platných hlasovacích lístků přitom bylo jen 459.  

 

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš si v Bruselu utrhl velkou ostudu, chová se hloupě a trapně. A brzy…

16.01.2018 21:00 Aktualizováno ROZHOVOR - V Bruselu se mluví o českém premiérovi Andreji Babišovi, zprávě Evropského úřadu pro boj…

Proč volí Zemana starší a méně vzdělaní? A jak vypadá ideální český…

16.01.2018 21:00 Aktualizováno ROZHOVOR - Podle Petra Soukupa, sociologa Institutu sociologických studiích Fakulty sociálních věd…

Drahoš dal Zemanovi košem, půjde jen do dvou debat

16.01.2018 20:58 Aktualizováno Jablunkov (Frýdecko-Místecko) - Jiří Drahoš půjde jen do dvou televizních debat. Pokud půjde Miloš…

Vyslovení nedůvěry vládě Drahoše nepřekvapilo, druhou šanci by mu nedal

16.01.2018 20:55 Třinec (Frýdecko-Místecko) - Vyslovení nedůvěry menšinové vládě premiéra Andreje Babiše (ANO)…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama