Pospíšil vyzval k podpoře Drahoše proti Zemanovi

Praha - Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil vyzval na twitteru demokratické síly k součinnosti před druhým kolem prezidentských voleb. Je podle něj třeba podpořit Jiřího Drahoše, který se podle průběžných výsledků sčítání volby utká se současnou hlavou státu Milošem Zemanem.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil

Na Drahošovu stranu se postavil také místopředseda lidovců Marian Jurečka a místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička.

"Jsem s průběžnými výsledky zatím spokojen. Doufám, že pan profesor do druhého kola skutečně postoupí. Pak je třeba spojit demokratické síly a podpořit Jiřího Drahoše ve druhém kole proti Miloši Zemanovi," uvedl.

Podle výsledků sčítání po sečtení více poloviny okrsků postoupí do druhého kola Drahoš s 25 procenty a Zeman s 42 procenty.

První místopředseda KDU-ČSL Jurečka vyjádřil na sociálních sítích přesvědčení, že se ve druhém kole voleb střetnou Zeman a Drahoš, postavil se na stranu bývalého předsedy Akademie věd. "Uspět pro profesora Drahoše ve druhém kole nebude vůbec snadný úkol, je třeba pro jeho úspěch a změnu na Hradě udělat maximum, osobně se rád také zapojím," napsal na twitteru.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předsedou Zelených je Petr Štěpánek, navrhl vytvoření stínové vlády

21.01.2018 07:51 Aktualizováno Česká Třebová - Předsedou Zelených se v sobotu stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal…

Drahošova manželka prozradila něco, co neměla? NSS se ohradil proti…

20.01.2018 21:52 Aktualizováno Praha – Do předvolební kampaně se naplno zapojila i manželka Jiřího Drahoše Eva. Ta například ve…

Drahoš se snaží získat voliče na Zlínsku, TV debaty nepřeceňuje

20.01.2018 21:41 Uherské Hradiště - Cesty do regionů zatím dopadly podle Jiřího Drahoše nad očekávání. Televizní…

V čele DSSS bude i nadále Vandas, strana doporučuje volit Zemana

20.01.2018 21:01 Praha - Staronovým předsedou Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) se dnes stal Tomáš…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama