Stav Česka? Systém zkolaboval, míní Fiala

Ostrava - Předseda ODS Petr Fiala neměl ve volbě předsedy občanských žádného protikandidáta. Od delegátů získal více jak 90 % hlasů o post šéfa strany obhájil. V nominačním projevu zdůraznil, že by rád pokračoval v získávání nových voličů a vrátit ODS mezi politickou špičku.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Petr Fiala, 28. kongres ODS

Na 28. kongresu Občanské demokratické strany, který se koná v Ostravě, obhajil Petr Fiala pozici předsedy strany. V nominačním delegátům připomenul, že občanští demokraté jako jediná tradiční politická strana v České republice v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny posílila. "Tradiční standardní stranický systém u nás zkolaboval - a ze standardních politických stran jediná ODS vyšla z tohoto kolapsu posílena, a myslím, že mohu říci, že z něj vyšla se ctí,“ uvedl Fiala v projevu.

Potenciálním a současným voličům občanských demokratů horký favorit na předsedu strany oznámil, že ODS bude zdravě tvrdohlavá, politiky slušná a budou stát programově při lidech, kteří věří ve vlastní síly a svobodu. "ODS má dostatek předpokladů - a bude mít i silnou vůli - stát se stranou přitažlivou pro mladé talenty. Už ve volbách v roce 2017 jsme byli stranou pro významnou skupinu mladých lidí - hned na druhém místě za Piráty. Naší ambicí musí být, abychom se stali pro mladé lidi první volbou," připomenul Fiala potenciál u mladých voličů, ale také budoucích členů.

Na závěr proslovu Petr Fiala poděkoval všem delegátům a vedení občanských demokratů za odvedenou práci, díky níž se ODS pomalu vrací do čela pravicové politiky. "Dnes můžeme našim voličům říci, že vracíme politice pravý smysl a vracíme pravicové politice váhu i respekt. Můžeme slíbit našim voličům, že jejich hlas je a bude znovu slyšet," uzavřel Fiala, jenž obhájil post předsedy strany. 

Delegáti totiž nenavrhli žádného protikandidáta, a tak Petra Fiala pozici šéfa ODS obhájil, když dostal přes 90 % hlasů. "Jsem zaskočený silou mandátu, se kterým jsem byl zvolen. Za nic samozřejméno to nepovažuji, koneckonců jsem v čele strany už čtyři roky, už nemám pozici zachránce, protože jsme posíleni. Silný mandát je pro mě podpora a povzbuzení. Těší mě, že delegáti chtějí, aby ODS pokračovala v nastolené cestě, tedy v té, kterou jsem jim nabídl," sdělil novinářům staronový předseda občanských demokratů.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drahošova manželka prozradila něco, co neměla? NSS se ohradil proti…

20.01.2018 21:52 Aktualizováno Praha – Do předvolební kampaně se naplno zapojila i manželka Jiřího Drahoše Eva. Ta například ve…

Předsedou Zelených je Petr Štěpánek, navrhl vytvoření stínové vlády

20.01.2018 21:47 Aktualizováno Česká Třebová - Předsedou Zelených se dnes stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal už…

Drahoš se snaží získat voliče na Zlínsku, TV debaty nepřeceňuje

20.01.2018 21:41 Uherské Hradiště - Cesty do regionů zatím dopadly podle Jiřího Drahoše nad očekávání. Televizní…

V čele DSSS bude i nadále Vandas, strana doporučuje volit Zemana

20.01.2018 21:01 Praha - Staronovým předsedou Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) se dnes stal Tomáš…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama