Zpráva OLAF neměla být zveřejněna, chyběl souhlas, míní Cyril Svoboda

Praha - Poradce Andreje Babiše a bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda je toho názoru, že se zpráva Evropského úřadu pro boj proti podvodu (OLAF) zveřejňovat neměla kvůli tomu, že chyběl souhlas státního zastupitelství.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Svoboda, Cyril

Reagoval tak na slova šéfredaktora Hospodářských novin Martina Jašmínského, který se rozhodl zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodu (OLAF) zveřejnit v celém znění. "Jde o kauzu, která se týká současného premiéra. Každý, kdo si tu zprávu prostuduje, zjistí, že spousta informací už byla v uplynulé době publikována," uvedl pro Český rozhlas Jašmínský, jenž podle svých slov nezveřejnění zprávy zvažoval.

"Státní zastupitelství doporučilo zprávu nezveřejňovat, což Ministerstvo financí vyslyšelo. Velmi pečlivě jsme zprávu prostudovali a došli jsme k závěru, že tam podle našeho názoru není nic, co by nemohlo být zveřejněno, co by mohlo zkomplikovat práci vyšetřovatelů," vysvětlil důvod zveřejnění Jašmínský.

Právník, diplomat a bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda má však jiný názor. "Posouzení kohokoli, včetně novinářů, kteří mají zato, že se to má veřejnost dozvědět, není v žádném případě argument," míní Svoboda, jenž se je přesvědčený, že ke zveřejnění zprávy byl nutný souhlas resortu financí, státního zastupitelství nebo Úřadu pro ochranu osobních údajů zapotřebí. "Určitě je to zajímavé, přečíst si zprávu OLAF, ale že bychom na to měli právo a mohli se toho jako občané domáhat, to určitě nepřipadá v úvahu," zdůraznil právník.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sobotkův konec? ¨Vyjádřili se Fiala, Kalousek, Hašek, Hollan i Okamura. A…

23.03.2018 09:27 Praha - Bývalý premiér a expředseda ČSSD Bohuslav Sobotka oznámil, že končí na postu poslance. Dál…

Zeman je chudák a zoufalec. Toho nešťastníka už opravdu nemůže brát nikdo…

23.03.2018 08:45 Praha - Prezident Miloš Zeman poskytl velký rozhovor deníku Mladá fronta Dnes. mluvil v něm nejen o…

Česko možná vyhostí ruské diplomaty, řekl Babiš na summitu EU

23.03.2018 07:27 Aktualizováno Praha/Brusel - Český premiér v demisi Andrej Babiš v noci na dnešek po jednání summitu Evropské…

Zeman to pěkně schytal: Pojede jen tam, kde mu zaplatí otevřený bar.…

22.03.2018 21:59 Aktualizováno Praha – I ve svém druhém období bude prezident Miloš Zeman cestovat po krajích České republiky.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama