Kdo stane v čele ČSSD? Ostravská buňka nominovala dva kandidáty

Ostrava - Ostravští sociální demokraté nominovali na předsedu strany bývalého šéfa vojenské tajné služby Miroslava Krejčíka a někdejšího jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu. Na prvního místopředsedu navrhují poslance Romana Onderku, který byl v minulosti primátorem Brna.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Jiří Zimola /ČSSD/

Nové vedení sociální demokracie bude zvoleno na stranickém sjezdu v únoru v Hradci Králové. "Ostravská ČSSD usiluje o změny ve vedení ČSSD už od listopadu roku 2015. Bohužel naše hlasy nebyly vyslyšeny před volbami do Poslanecké sněmovny, a jak to dopadlo, všichni víme. Sociální demokracie ztratila přes 600.000 voličů a přišla o 35 poslanců a velmi těžko tak bude prosazovat svůj volební program," uvedla předsedkyně ostravské ČSSD Jana Vajdíková.

Podle ní ostravští sociální demokraté navrhli dva kandidáty na předsedu strany, aby měly krajská konference i sjezd možnost výběru. "U pana Krejčíka je nám sympatické to, že je úplně novou tváří do vedení ČSSD. Pana Zimolu považujeme za velmi zkušeného kandidáta do vedení strany, který je charismatický a oblíbený a hlavně umí vyhrávat volby ve svém kraji," uvedla Vajdíková.

Zimola již dříve připustil, že na okresních konferencích v Jihočeském kraji zazněly návrhy na to, aby kandidoval na místopředsedu nebo do širšího vedení ČSSD, sám se ale zatím nerozhodl, zda kandidovat bude. Důvodem je neuzavřené policejní vyšetřování jeho rekreačního domu na Lipně, kvůli kterému loni odešel z pozice hejtmana.

O funkci předsedy ČSSD se dosud přihlásili poslanec a olomoucký primátor Antonín Staněk, současný místopředseda strany a Sněmovny Jan Hamáček a právě bývalý šéf Vojenského zpravodajství Krejčík. Podle deníku Právo má zájem i ředitel městské knihovny v Poličce Jan Jukl.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš si v Bruselu utrhl velkou ostudu, chová se hloupě a trapně. A brzy…

16.01.2018 21:00 Aktualizováno ROZHOVOR - V Bruselu se mluví o českém premiérovi Andreji Babišovi, zprávě Evropského úřadu pro boj…

Proč volí Zemana starší a méně vzdělaní? A jak vypadá ideální český…

16.01.2018 21:00 Aktualizováno ROZHOVOR - Podle Petra Soukupa, sociologa Institutu sociologických studiích Fakulty sociálních věd…

Drahoš dal Zemanovi košem, půjde jen do dvou debat

16.01.2018 20:58 Aktualizováno Jablunkov (Frýdecko-Místecko) - Jiří Drahoš půjde jen do dvou televizních debat. Pokud půjde Miloš…

Vyslovení nedůvěry vládě Drahoše nepřekvapilo, druhou šanci by mu nedal

16.01.2018 20:55 Třinec (Frýdecko-Místecko) - Vyslovení nedůvěry menšinové vládě premiéra Andreje Babiše (ANO)…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama