Volíte-li Drahoše, zvolíte si Sorose, burcuje Foldyna. A Dienstbier ho tvrdě usadil

Praha - Sociální demokraté se oficiálně rozhodli nepodpořit žádného z prezidentských kandidátů, Řada straníků se ale postavila na stranu svého někdejšího předsedy ČSSD Miloše Zemana. Poslanec Jaroslav Foldyna navíc varuje před volbou Zemanova největšího soupeře Jiřího Drahoše.

Přidejte svůj názor 116 komentářů

Jaroslav Foldyna /ČSSD/

Na stranu Zemana se přiklonili zakladatelé platformy Zachraňme ČSSD, která kritizuje stranické vedení. Je mezi nimi řada dlouhodobých Zemanových stoupenců, například bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek nebo poslanec Jaroslav Foldyna. Hlas Zemanovi chce dát také dočasný šéf strany Milan Chovanec.

Foldyna navíc varuje před volbou jiného kandidáta. „Volíte-li Drahoše, zvolíte si Sorose,“ uvedl na sociálních sítích. Někteří diskutující mu ale připomínali, že ještě před rokem mluvil o tom, že by na Hradě chtěl Zemana nebo právě Drahoše. „A následně se pravda okolo p. Drahoše ukázala. Jak se dívá na svět,“ podotkl k tomu poslanec ČSSD.

Další uživatel připomněl, že se Drahoš v dubnu 2017 vyslovil pro přesun Středoevropské univerzity z Budapešti do Prahy. „Našla by zde důstojné podmínky, včetně zájmu Akademie věd o spolupráci,“ uvedl tehdy.

Středoevrospká univerzita je mezinárodní soukromá univerzita, kterou roku 1991 podle amerických vzorů založil a financuje George Soros. Drahoš tak reagoval na zprávu, že maďarská vláda chystá úpravu zákona o zahraničních vysokých školách, který může tuto univerzitu fakticky zlikvidovat. Podobně jako Drahoš se tehdy pro přesun vyslovil třeba stávající premiér Andrej Babiš,

Někteří sociální demokraté ale pro Foldynova slova nemají pochopení. „Jardo, neuváděj tu ničím nepodložené hovadiny,“ vyzval ho někdejší ministr pro lidský práva a legislativu Jiří Dienstbier. Ekonomický expert ČSSD Michal Pícl přidal jen obrázek, na kterém žena nevěřícně zírá a pak se plácá se do hlavy.

Vstupte do diskuze (116)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš má další problém? Premiér v demisi čelí nové žalobě

25.04.2018 14:24 Praha - Strana soukromníků České republiky podala 25. dubna prostřednictvím svého předsedy Petra…

Opilci za řídítky? Senát podpořil toleranci alkoholu u cyklistů

25.04.2018 13:49 Praha - Horní komora podpořila nový senátorský návrh, aby cyklisté nebyli pokutováni za jízdu pod…

Svoboda tisku dostává v Česku na frak? Pospíšil ukázal prstem na Zemana

25.04.2018 13:36 Praha - Opoziční strany souhlasí se zprávou organizace Reportéři bez hranic (RSF), podle které se v…

Remka vystřídá v Moskvě velvyslanec Pivoňka, po roce má šéfa ambasáda ve…

25.04.2018 13:15 Praha - Nový český velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka dostal vízum a nastoupí na ambasádu v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama