Chcete debatovat se Zemanem? Leda až po volbách, vzkázal Mynář prezidentskému kandidátovi

Praha – Už v polovině prosince poslal někdejší diplomat a prezidentský kandidát Pavel Fischer na Pražský hrad otevřený dopis, ve kterém vyzval prezidenta Miloše Zemana, aby alespoň nějakým způsobem diskutovat se svými soupeři. Teď dostal Fischer odpověď od hradního kancléře Vratislava Mynáře.

Přidejte svůj názor

Vratislav Mynář

„Probíhá kampaň a považuji za nedobré, že jste zatím přímo nevstoupil do kampaně pro volbu hlavy státu. Na startovní čáru se dostavilo celkem devět kandidátů, avšak v exponovaných prezidentských debatách vystupujeme pouze v osmi,“ psal Zemanovi v otevřeném dopise Fischer s tím, že si je sice vědom, že je Zeman jako prezident pracovně vytížený. Přesto to prý považuje za nešťastné. „Jako byste tím dával najevo určité opovržení pravidly přímé volby,“ píše v listu kandidát.

Dodal, že se Zeman nemusí přímo zúčastnit žádné z debat. „Jsem připraven přijít za Vámi přímo na Pražský hrad. Rád bych se s Vámi setkal,“ dodal Fischer.

Na sociálních sítích teď zveřejnil i odpověď, kterou na tento dopis dostal. V dopise adresovaném ke 4. lednu Mynář připomíná, že se Zeman už v březnu 2017 zavázal, že nepovede žádnou kampaň, že nebude na žádného ze svých protikandidátů útočit a že se nebude účastnit rozhlasových a televizních debat.

„Vzhledem k tomu, že prezident republiky klade velký důraz na dodržení slova daného veřejně občanům při oznámení kandidatury, nelze z logiky věci vyhovět vašemu požadavku, aby se na Pražském hradě, sídle prezidenta republiky, uskutečnila předvolební debata,“ uvedl Mynář s tím, že mediální prostor jednotlivých protikandidátů je i tak dostatečný.

„Věřím, že toto vysvětlení přijmete s plným pochopením. Do budoucna se jistě najde vhodná příležitost pro splnění vašeho přání setkat se s prezidentem republiky. Nicméně to může být nejdříve po termínu prezidentských voleb,“ dodal v listu kancléř.

„Vážený Miloši Zemane, díky za odpověď. Nic jiného jsem od vás nečekal,“ okomentoval dopis na twitteru sám Fischer.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klaus mladší setřel Kalouska a spol.: To si s prominutím strčte za klobouk…

17.03.2018 17:59 Praha – Poslanec ODS Václav Klaus mladší se poměrně ostře vyhradil vůči čtvrteční stávce studentů.…

Stropnický se naštval na Rusko: Česko jako zdroj Novičoku? Tak to tedy ne.…

17.03.2018 17:53 Aktualizováno Praha - Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová tvrdí, že nejpravděpodobnějším…

Rýsuje se vláda ANO s ČSSD. Podpoří ji komunisté, Okamura je ze hry

17.03.2018 17:33 Aktualizováno Praha - Poslanecký klub ANO souhlasí s jednáním o menšinové vládě s ČSSD, kterou by podporovali…

Co na to Mirek Kalousek a Štětina? Ovčáček se královsky baví na účet TOP 09

17.03.2018 17:17 Aktualizováno Praha – Ukrajinská poslankyně a někdejší pilotka Nadija Savčenková čelí obvinění, že připravovala…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama