Zeman prokázal neschopnost být prezidentem, tvrdí politolog a známý disident

Praha – Politolog, vysokoškolský učitel, někdejší předseda ODA a chartista Daniel Kroupa jen pár dní před prvním kolem prezidentských voleb varuje Čechy, že Miloš Zeman svoji roli prezidenta nezvládl.

Přidejte svůj názor 147 komentářů

Prezident Miloš Zeman

Stávající prezident se podle něj ve svém funkčním období jasně vybarvil. „Miloš Zeman prokázal svou neschopnost být prezidentem nikoli svým chatrným zdravím, nikoli svou duševní nevyrovnaností, nikoli notorickým alkoholismem, nikoli svými vyhraněnými názory, nikoli nedůstojným vystupováním, nikoli špatnou reprezentací své země, ale tím, že nedokázal ani se nesnažil být prezidentem všech. Zajímali ho jen jeho podporovatelé, ostatním dával najevo své pohrdání nebo se jim mstil,“ říká o Zemanově působení na Hradě Kroupa.

Skutečná hlava státu by se podle něj měla chovat úplně jinak. „Člověk schopný být presidentem po volbách poděkuje svým voličům, projeví respekt vůči svým odpůrcům a podá jim ruku ke spolupráci. Takový člověk nerozdává medaile svým přátelům za to, že jej podporovali, ale výlučně lidem, kteří se zasloužili o stát, i když byli jeho odpůrci,“ uvádí Kroupa s odkazem na kontroverze kolem státních vyznamenání a osobností, které Zeman za dobu své vlády ocenil.

A jak by se tedy prezident měl chovat? „Zkrátka, prezidentem je schopen být pouze člověk, který dokáže či alespoň se snaží umožnit všem občanům vztahovat se k němu jako k symbolu jednoty politického národa. Jsou totiž chvíle, kdy je to nezbytné pro jeho přežití,“ upozorňuje politik.

Něco takového prý ale současný šéf Hradu rozhodně nedělal a nedělá. „Ve svém volebním období Miloš Zeman prokázal, že nechápe smysl prezidentského úřadu v důsledku toho osvědčil svou neschopnost být prezidentem,“ dodává ostře Kroupa.

Vstupte do diskuze (147)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klaus mladší setřel Kalouska a spol.: To si s prominutím strčte za klobouk…

17.03.2018 17:59 Praha – Poslanec ODS Václav Klaus mladší se poměrně ostře vyhradil vůči čtvrteční stávce studentů.…

Stropnický se naštval na Rusko: Česko jako zdroj Novičoku? Tak to tedy ne.…

17.03.2018 17:53 Aktualizováno Praha - Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová tvrdí, že nejpravděpodobnějším…

Rýsuje se vláda ANO s ČSSD. Podpoří ji komunisté, Okamura je ze hry

17.03.2018 17:33 Aktualizováno Praha - Poslanecký klub ANO souhlasí s jednáním o menšinové vládě s ČSSD, kterou by podporovali…

Co na to Mirek Kalousek a Štětina? Ovčáček se královsky baví na účet TOP 09

17.03.2018 17:17 Aktualizováno Praha – Ukrajinská poslankyně a někdejší pilotka Nadija Savčenková čelí obvinění, že připravovala…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama