Pelikán zavítal mezi nepřizpůsobivé. Urychleně řešit dávky na bydlení, řekl

Ústí nad Labem - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) dnes v Ústí nad Labem navštívil několik sociálně vyloučených lokalit. Poté řekl, že stát si má ohlídat, zda dávky odpovídají kvalitě bydlení.

Přidejte svůj názor 46 komentářů

Robert Pelikán, 4. celostátní sněm hnutí ANO

"To by se mělo řešit urychleně," zdůraznil Pelikán. Pod ministerstvo spravedlnosti se přesunula náplň ministerstva pro legislativu a lidská práva, které vláda Andreje Babiše (ANO) zrušila. Pelikán proto v pátek vyrazil na třídenní návštěvu Ústeckého kraje, na programu má návštěvu více než deseti lokalit, ve kterých působí Agentura pro sociální začleňování.

Ministr strávil první den na Děčínsku, dnes je v krajském městě a v neděli zakončí návštěvu v Litvínově a Obrnicích. "Já jsem hlavně zjišťoval, co tady konkrétně dělá Agentura pro sociální začleňování a jak to funguje," uvedl Pelikán, který byl i v některých domech s nepřizpůsobivými nájemníky.

Podle Pelikán není potíž v tom, že by se nevědělo, co se má v oblasti sociálně vyloučených lokalit dělat. "Ale ta problematika je rozprostřená přes několik ministerstev, v koaličních vládách to byl problém, protože se nedokázaly domluvit, to bude teď asi můj úkol, abych dovedl ministry k jednomu stolu," uvedl Pelikán.

Rychle vyřešit by se mělo podle Pelikána například stěhování problematických rodin na jedno místo. V Ústeckém a Moravskoslezském kraji bydlí dohromady více sociálně vyloučených lidí (58.000 až 64.000), než ve zbytku České republiky.

Vstupte do diskuze (46)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předsedou Zelených je Petr Štěpánek, navrhl vytvoření stínové vlády

21.01.2018 07:51 Aktualizováno Česká Třebová - Předsedou Zelených se v sobotu stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal…

Drahošova manželka prozradila něco, co neměla? NSS se ohradil proti…

20.01.2018 21:52 Aktualizováno Praha – Do předvolební kampaně se naplno zapojila i manželka Jiřího Drahoše Eva. Ta například ve…

Drahoš se snaží získat voliče na Zlínsku, TV debaty nepřeceňuje

20.01.2018 21:41 Uherské Hradiště - Cesty do regionů zatím dopadly podle Jiřího Drahoše nad očekávání. Televizní…

V čele DSSS bude i nadále Vandas, strana doporučuje volit Zemana

20.01.2018 21:01 Praha - Staronovým předsedou Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) se dnes stal Tomáš…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama