Zeman je starý muž. Dalších pět let na Hradě nezvládne, tvrdí publicista

Praha - Podle publicisty Miroslava Žáka by prezident Miloš Zeman neměl nejmenší šanci, kdyby vystupoval v debatách po boku Jiřího Drahoše, Michala Horáčka, Pavla Fischera nebo Marka Hilšera.

Přidejte svůj názor 108 komentářů

Prezidentská debata v Centru současného umění DOX, kterou pořádala iniciativa Prezident 21

Miroslav Žák, který v 90. letech vytvořil pro Český rozhlas vzdělávací pořady a pro Českou televizi napsal scénáře k dokumentům, na svém blogu popisuje, jak se voliči Miloše Zemana mýlí, pokud si myslí, že má vyhráno. Na omylu jsou i v případě, pokud si myslí, že by současná hlava obstála v konfrontaci se čtveřicí hlavních kandidátů, za které publicista považuje Jiřího Drahoše, Michala Horáčka, Marka Hilšera a Pavla Fischera.

Prezident Zeman dle jeho slov investoval obrovské množství energie do svého znovuzvolení a případné zklamání ve volbách by bylo úměrné oné investici. "Miloš Zeman uvažuje dost přímočaře: voliči Andreje Babiše jsou i moji voliči. Jde to až tak daleko, že přesvědčil ty, kteří mu v České sociální demokracii drží palce, aby odevzdali ve volbách svůj hlas hnutí ANO 2011, nikoli své straně a tím se na ní dopustili té největší zrady, jinak by nemohla ČSSD získat tak zoufalý volební výsledek, jaký získala," nastiňuje povolební situaci Žák.

Prezident Zeman se však podle publicisty mýlí v tom, když s oblibou říká, že jsou s Babišem dva v jednom. Nejde tady totiž o volbu do Poslanecké sněmovny nýbrž se hraje o to, kdo bude reprezentovat Českou republiku.  A tady věří, že čeští voliči rozhodnou nakonec jinak. Ukazují to i průzkumy před prvním kolem volby, kdy se Zemanovi přisuzuje zhruba 32 %, Drahošovi asi 21 % a Horáčkovi cca 11 %. Pokud Miloš Zeman nezíská nadpoloviční počet hlasů v prvním kole, čeká nás kolo druhé. 

Ve druhém kole volby však nemá současná hlava státu šanci. "Jestliže však zbývajících sedm kandidátů dodrží svůj slib a vyzve své voliče, aby podpořili profesora Jiřího Drahoše, může Miloš Zeman funkci prezidenta jen těžko obhájit," myslí si Žák s tím, že do druhého kola postoupí Jiří Drahoš, jak naznačují průzkumy. "Prezident je starý muž, jehož zdraví se neustále zhoršuje a který rozhodně nezvládne pětiletý prezidentský mandát ani po zdravotní stránce," dodal publicista.  

Vstupte do diskuze (108)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Absurdní zpravodajství ČT? Hraje roli v návratu komunistů, zlobí se…

22.04.2018 22:01 Aktualizováno ROZHOVOR – Parlamentní volby proběhly 20. a 21. října 2017 a ani po půl roce nemá Česko vládu s…

KOMENTÁŘ: Zeman i komunisté končí. Jeden si může dovolit vše, druzí…

22.04.2018 22:01 Aktualizováno Komentář Petra Šulky - Včerejší projev Miloše Zemana dopálil mnohé. Pravici proto, že se někdo ve…

Faltýnek předpokládá vznik koaliční smlouvy do dvou týdnů

22.04.2018 13:31 Praha - Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek předpokládá, že v příštích dvou týdnech by měla…

Úředníci typu Drábové by podle STAN měli zůstat krajskými zastupiteli

22.04.2018 11:35 Praha - Poslanci STAN znovu předložili návrh, podle něhož by vysocí státní úředníci včetně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama