Klaus a Zeman jsou asociální psychopati a škodí lidem, varuje publicista

Praha - Miloš Zeman a Václav Klaus jsou podle Bohumila Slámy, původně klinického psychologa, učebnicoví asociální psychopati. Odkazuje se na rozsáhlou definici slova psychopat, kterou oba prezidenti dle jeho soudu splňují.

Přidejte svůj názor 74 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR a Václav Klaus

Bohumil Sláma je publicista, spisovatel a polyhistor, původně však klinický psycholog. Je autorem knih Zapomenutý prorok Tomáš G. Masaryk nebo Vývoj kritického myšlení. Na svém blogu se rozepsal o tom, že český národ má tendenci mít za prezidenta psychopata. Inspiroval se totiž pořadem České televize Fokus Václava Moravce s podtitulem Stav duše, který byl vysílaný v repríze. Poslední blok pořadu nesl název Psychopati mezi námi. 

Podle Slámy je psychopat ten, jenž se nachází na stupnici akcentová - hraniční - anomální - psychopatická osobnost na vrcholu. Mezi tyto jedince můžou patřit například vystupňovaní pedanti nebo nepořádníci, hypersenzitivní a necitliví lidé, moralisté a amorálové, nebo hysterici a suchaři. Pro všechny platí, že mají snížený nadhled a jinak vnímají realitu. A hlavně jsou neovlivnitelní. Za asociální psychopaty jsou považováni ti, kteří lidem škodí nejvíce.

"Kromě toho mají enormně rozbujelé Já, což umějí obratně zakrývat. Nikdy se neobejdou bez demagogií a bez lhaní. Chorobně touží po moci, bohatství, slávě nebo po jakémkoli jiném úspěchu," uvádí charakteristiku asociálního psychopata Sláma. Podle spisovatele se tito jedinci vyskytují v oborech jako právo, podnikání nebo politika. "Statisticky vzato zde platí, že čím výš tím hůř," myslí si publicista.

Podle spisovatele "největší vůl stádo vede". Učebnicoví asociální psychopati jako Václav Klaus a Miloš Zeman, kteří nastoupili po roce 1989, tu hlavně škodili. Oba toho namluvili a udělali mnoho dobrého, ale to se má přece očekávat. "Řada normálních lidí soudí, že jsou to dokonce teprve dnes vybarvení vlastizrádci," zakončuje své přesvědčení polyhistor.

Vstupte do diskuze (74)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Červíček bude kandidovat za ODS do Senátu

22.05.2018 21:59 Náchod - Kandidátem ODS pro letošní senátní volby v obvodu Náchod bude bývalý policejní prezident…

Demonstranti si zalepili ústa, protestovali tak proti Babišovi

22.05.2018 20:51 Aktualizováno Praha - Několik stovek lidí dnes se zalepenou pusou protestovalo na pražském Staroměstském…

OBRAZEM: Steve Bannon navštívil Prahu

22.05.2018 20:09 Praha - O aktuální situaci ve Spojených státech dnes na Žofíně debatovali bývalý strategický…

Zemanův spor o Peroutku se vrací na začátek, NS nařídil nové projednání

22.05.2018 19:50 Aktualizováno Brno - Nejvyšší soud (NS) vrátil spor o omluvu za výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama