80 miliónů! O tolik překročila Kancelář prezidenta stanovený rozpočet

Praha - Mluvčí prezidenta republika Jiří Ovčáček potvrdil, že výdaje byly vyšší, než jaké byly schválené v rozpočtu. Přesto Hrad nebude chtít ze státního rozpočtu ani korunu navíc.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Pražský hrad

Schválený rozpočet Kanceláře prezidenta na rok 2017 byl zhruba 438 miliónů korun. Hrad však podle dostupných údajů utratil za letošní rok více jak 522 miliónů. Podle Jiřího Ovčáčka ale nedošlo k překročení stanoveného rozpočtu.

"Ze státního rozpočtu nechceme oproti původně schválené verzi ani korunu navíc," sdělil mluvčí Hradu serveru iDnes.cz. Prezidentův mluvčí tvrdí, že onen rozdíl je výsledkem přesunu peněz z minulého roku. 

Kvůli rozpočtovým pravidlům musí Kancelář prezidenta nespotřebované peníze z minulých let zahrnout až do tzv. konečného rozpočtu. Přesně to se podle Ovčáčka stalo nyní.

Mluvčí také sdělil, že 70 miliónů korun, jako zůstatek z minulého roku, bylo investováno do akcí, jež realizovaly příspěvkové organizace, konkrétně Správa Pražského hradu a Lesní správa Lány. Na platech se přidalo zhruba o sedm miliónů. Polepšili si také pracovníci Správy Pražského hradu, když se celkové výdaje na platy zvedly o více jak tři milióny korun.

Vstupte do diskuze (25)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky pod vlivem alkoholu

26.04.2018 15:03 Praha - Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky za jízdu pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových…

Rvačka kvůli Libeňskému mostu? Na zastupitelstvu bylo dusno, Stropnický…

26.04.2018 14:11 Aktualizováno Praha - Pražští zastupitelé neschválili po několikahodinových sporech o osud Libeňského mostu…

Pelikán podal kárnou žalobu advokáta, údajně kryl oddlužovací agenturu

26.04.2018 13:26 Aktualizováno Praha - Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) podal k České advokátní komoře (ČAK)…

Z Miloše Zemana je světová celebrita? Citují ho média z celého světa

26.04.2018 13:03 Praha/Svět - Prezident Miloš Zeman na oslavách 70 let od vzniku Izraele na Pražském hradě opět…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama