Čapí hnízdo čerpalo evropské dotace neprávem? Politici pro EZ prozradili víc

Praha - Podle rozhodnutí Evropské komise musí Česká republika vyjmout výdaje na Čapí hnízdo z regionálního operačního programu. Komise tak nejspíš reaguje na zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům, který možné pochybení ohledně čerpání dotací na projekt vyšetřoval. Pro EuroZprávy.cz se k situaci vyjádřili někteří čeští politici.

Přidejte svůj názor 158 komentářů

Čapí hnízdo je areál, který se nachází v části obce Dvůr Semtín v katastrálním území Tomice u Votic v obci Olbramovice ve Středočeském kraji, na okraji Přírodního parku Džbány-Žebrák. Areál staveb, určený k rekreačním a odpočinkovým účelům, vlastní podle zdrojů prostřednictvím několika firem politik a podnikatel Andrej Babiš.

Poslanec za občanské demokraty Marek Benda pro EuroZprávy.cz napsal: "Přeloženo de češtiny to znamená, že kritérií dotace z EU by asi neprošlo. Tolik k Babišově "účelovce". Ale postupným zveřejňováním před vánoci se snaží odpoutat pozornost. Vrátíme se k celé věci pak."

"Přímo to nemá vliv na trestní řízení s Andrejem Babišem ale nepřímo to dokládá, že ve věci eurodotace na Čapí hnízdo to nebylo v pořádku a že spor o oprávněnost dotací a podvod s nimi spojený má reálný základ," uvedl pro EuroZprávy.cz místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

První místopředseda lidovců Marian Jurečka je toho názoru, že projekt nebyl v souladu s pravidly, jak uvedl na svém Twitteru.

Jeho kolega z KDU-ČSL Jan Bartošek zase uvedl, že si počká, až bude zveřejněna závěrečná zpráva OLAFu.  

"Andrej Babiš zneužívá svého postavení," sdělila poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová pro EuroZprávy.cz

Vstupte do diskuze (158)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman byl v nemocnici na operaci

18.01.2018 19:33 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman podle informací serveru Aktuálně.cz v minulých dnech podstoupil v…

Drahoš a Zeman se před volbami střetnou na ČT a Primě

18.01.2018 18:38 Praha - Prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Miloš Zeman se v předvolebních debatách utkají v České…

Do kampaně přibyla agresivita proti Drahošovi, soudí experti

18.01.2018 18:17 Praha - Do kampaně prezidenta Miloše Zemana přibyla před druhým kolem voleb agresivita, shodli se…

Boj proti Zemanovi finišuje: Prezident se nestydí kritizovat ani osobnosti…

18.01.2018 17:05 Aktualizováno Praha – Europoslanec a místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička před druhým kolem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama