Spojenectví mezi ANO, SPD a KSČM? Nic takového nevzniká, tvrdí Stropnický

Praha - Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický (ANO) odmítá, že by ANO spolupracovalo s KSČM a hnutím SPD. O zprávě OLAF, která měla dorazit do České republiky, zatím nic neví.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Martin Stropnický /ANO/, ministr obrany

V rozhovoru pro Český rozhlas Martin Stropnický (ANO) řekl, že o závěrech zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) ví to, co média, tedy zatím nic. "To znamená, že existují, že byly zaslány snad už i do České republiky, ale to už nevím stoprocentně. Takže by asi v kategorii relativně krátké doby měly být zveřejněny. Víc o tom opravdu nevím," dušoval se ministr zahraničních věcí, jenž předpokládá, že závěry by se mohli dostat na veřejnost někdy po Novém roce.

Téma Čapí hnízdo není podle ministra na pořadu dne. Ani sám Stropnický se nehodlá na zprávu OLAF předsedy ANO ptát. Pakliže závěrem zprávy bude to, že došlo k pochybení při obdržení dotace, popřípadě, že se Andrej Babiš dopustil podvodu, pak to bude jedno z kritérií, na kterém si bude utvářet názor ohledně hlasování o vydání či nevydání premiéra k trestnímu stíhání. Bývalý ministr obrany se nechtěl moc vyjadřovat k hypotetické otázce, jestli by bylo přípustné, aby zůstal Andrej Babiš premiérem, pokud by OLAF přišel s obviněním. 

Zároveň se vymezil vůči spolupráci s komunistickou stranou a SPD. Stropnický trvá na svém, že se některé subjekty spojily pro to, "aby se zvolily orgány v parlamentu nebo respektive v Poslanecké sněmovně, aby se odblokovala nějaká situace po volbách, aby vláda premiéra Sobotky mohla podat demisi a aby vůbec mohlo začít docházet k těm jednáním o eventuálních možných spolupracích, tolerancích nebo dokonce koalicích." 

Kategoricky odmítá možnost, že tu vzniká spiklenecké spojenectví s SPD a KSČM. "To prostě není pravda," říká Stropnický a dodává: "Pokud má KSČM jako záměr nebo cíl dokonce vystupovat z NATO a pokud má SPD jako záměr nebo cíl uspořádat referendum, a to ještě na základě pouhých 100 tisíc podpisů, o nějakém vystupování z unie, no, tak to je pro mě naprosto nepřijatelné." 

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman byl v nemocnici na operaci

18.01.2018 19:33 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman podle informací serveru Aktuálně.cz v minulých dnech podstoupil v…

Drahoš a Zeman se před volbami střetnou na ČT a Primě

18.01.2018 18:38 Praha - Prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Miloš Zeman se v předvolebních debatách utkají v České…

Do kampaně přibyla agresivita proti Drahošovi, soudí experti

18.01.2018 18:17 Praha - Do kampaně prezidenta Miloše Zemana přibyla před druhým kolem voleb agresivita, shodli se…

Boj proti Zemanovi finišuje: Prezident se nestydí kritizovat ani osobnosti…

18.01.2018 17:05 Aktualizováno Praha – Europoslanec a místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička před druhým kolem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama