Protiimigrační strany odmítají EU, žádají Evropu suverénních národů

Praha - Odmítání současné podoby EU, varování před údajnou muslimskou kolonizací Evropy či vize spolupráce suverénních národních států patřily k tématům, které dnes v Praze spojovaly lídry evropských protiimigračních stran.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Demonstrace proti návštěvě Wilderse v Praze

Řekli to na tiskové konferenci u příležitosti jejich pražského setkání. Svorně odmítali obviňování z xenofobie.

EU podle francouzské političky Marine Le Penové kráčí proti smyslu dějin. Je to "katastrofální organizace", která organizuje zaplavování Evropy migrací, je negací kultur ochuzováním rozmanitosti, uvedla. Nová struktura Evropy by podle Le Penové měla být založena na spolupráci svrchovaných států. "Jsme patrioté, obhajujeme svrchovanost," uvedla. Podotkla, že i USA, Rusko nebo Čína jednají samy za sebe.

Evropa nesmí podle šéfa nizozemské krajně pravicové Strany pro svobodu (PVV) Geerta Wilderse nechávat imigrantům otevřené dveře i okna, jinak například pětina obyvatel Německa a Rakouska bude v řádu desítek let islámská. Česko by mělo trvat v odporu k unijním uprchlickým kvótám, i když kvůli tomu čelí žalobě EU. "Doufejme, že ČR nadále bude masové migraci zavírat dveře," uvedl Wilders.

"Jsme přesvědčenými Evropany, Evropa ale nemá být odnárodněný stát řízený byrokraty z Bruselu," uvedl na konferenci předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) a místopředseda české Sněmovny Tomio Okamura. Evropu podle něj ohrožuje degradace tradičních hodnot, potlačování vlastenectví. "Ohrožuje nás muslimská kolonizace Evropy," prohlásil Okamura.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman byl v nemocnici na operaci

18.01.2018 19:33 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman podle informací serveru Aktuálně.cz v minulých dnech podstoupil v…

Drahoš a Zeman se před volbami střetnou na ČT a Primě

18.01.2018 18:38 Praha - Prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Miloš Zeman se v předvolebních debatách utkají v České…

Do kampaně přibyla agresivita proti Drahošovi, soudí experti

18.01.2018 18:17 Praha - Do kampaně prezidenta Miloše Zemana přibyla před druhým kolem voleb agresivita, shodli se…

Boj proti Zemanovi finišuje: Prezident se nestydí kritizovat ani osobnosti…

18.01.2018 17:05 Aktualizováno Praha – Europoslanec a místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička před druhým kolem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama