Soros a Schwarzenberg finančně podporují Zemanovy soupeře? Objevily se závažné informace o manipulaci voleb

Praha - Proruský server Aeronet, který je na seznamu dezinformačních serverů, se snaží negativně zapojit do prezidentské volby v České republice.

Přidejte svůj názor 88 komentářů

Dezinformační weby jsou fenomén současnosti. Když proti nim nezakročí stát, musí si firmy poradit samy

Podle analýzy Nadace Open Society Fund Praha (Nadace OSF) je server Aeronet.cz jasně proruský: "Články na portálu jsou otevřeně proruské a proputinovské. Píší o fašistickém ukrajinském režimu, informují o údajném střílení civilistů ukrajinskými vojáky, o “shnilých” Spojených státech a udatném Putinovi," píše web neovlivní.cz.

Právě zmíněný proruský server přišel se zprávou, že americký miliardář George Soros přijel v září na návštěvu Prahy a při té příležitosti si tu otevřel účet u UniCredit Bank. Ve stejné bance a přibližně ve stejnou dobu si prý účet založil i český politik Karel Schwarzenberg. Proč? To vše za účelem shromažďování finančních prostředků na podporu jiného prezidentského kandidáta než Miloše Zemana. 

Server dokonce nabízí naskenované kopie pasů obou aktérů. Bývalý ministr zahraničních věcí a čestný předseda TOP 09 se pro Hospodářské noviny řekl: "Moc rád bych věděl, odkud tu fotku mají." Je přesvědčený, že si jeho pas někdo okopíroval během zahraničních cest, kterých podnikl nespočet. UniCredit Bank zase odmítá, že by někdo mohl jakékoliv naskenované doklady vypustit do světa: "K těmto informacím se z naší strany nemůže nikdo dostat, je to součást bankovního tajemství," tvrdí mluvčí banky Petr Plocek.

Miliardář Soros žádného prezidentského kandidáta v České republice nepodporuje, což vzkázal přes tiskového mluvčího. Připojil se tak ke Schwarzenbergovi a UniCreditu, kteří považují zprávu ze serveru za lživou. Proruský server zmiňuje, že si máme všímat velkých transakcí na účtech prezidentských kandidátů, kteří vedou boj proti Zemanovi.

Vstupte do diskuze (88)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš běsnil ve Sněmovně: V Česku se dá objednat trestní stíhání, je to tu…

19.01.2018 10:27 Praha – Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiše dnes v Poslanecké sněmovně před hlasováním o…

Zeman? Hulvát na Hradě, kampaň bude ještě horší, píše slovenský tisk

19.01.2018 10:04 Bratislava/Praha - Inzerátů, které obviňují českého prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše z toho,…

Drahoš rázně: Z Hradu si udělali mejdan. Proti ruskému režimu musíme být…

19.01.2018 09:33 Aktualizováno ROZHOVOR - Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je podle svých slov na debaty s Milošem Zemanem…

Vydá Sněmovna Babiše? Poškozuje ČR v zahraničí, poslanci ANO jsou servilní…

19.01.2018 09:09 Praha - Poslencká sněmovna dnes rozhoduje o vydání lídrů vládního hnutí ANO Andreje Babiše a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama