Soros a Schwarzenberg finančně podporují Zemanovy soupeře? Objevily se závažné informace o manipulaci voleb

Praha - Proruský server Aeronet, který je na seznamu dezinformačních serverů, se snaží negativně zapojit do prezidentské volby v České republice.

Přidejte svůj názor 88 komentářů

Dezinformační weby jsou fenomén současnosti. Když proti nim nezakročí stát, musí si firmy poradit samy

Podle analýzy Nadace Open Society Fund Praha (Nadace OSF) je server Aeronet.cz jasně proruský: "Články na portálu jsou otevřeně proruské a proputinovské. Píší o fašistickém ukrajinském režimu, informují o údajném střílení civilistů ukrajinskými vojáky, o “shnilých” Spojených státech a udatném Putinovi," píše web neovlivní.cz.

Právě zmíněný proruský server přišel se zprávou, že americký miliardář George Soros přijel v září na návštěvu Prahy a při té příležitosti si tu otevřel účet u UniCredit Bank. Ve stejné bance a přibližně ve stejnou dobu si prý účet založil i český politik Karel Schwarzenberg. Proč? To vše za účelem shromažďování finančních prostředků na podporu jiného prezidentského kandidáta než Miloše Zemana. 

Server dokonce nabízí naskenované kopie pasů obou aktérů. Bývalý ministr zahraničních věcí a čestný předseda TOP 09 se pro Hospodářské noviny řekl: "Moc rád bych věděl, odkud tu fotku mají." Je přesvědčený, že si jeho pas někdo okopíroval během zahraničních cest, kterých podnikl nespočet. UniCredit Bank zase odmítá, že by někdo mohl jakékoliv naskenované doklady vypustit do světa: "K těmto informacím se z naší strany nemůže nikdo dostat, je to součást bankovního tajemství," tvrdí mluvčí banky Petr Plocek.

Miliardář Soros žádného prezidentského kandidáta v České republice nepodporuje, což vzkázal přes tiskového mluvčího. Připojil se tak ke Schwarzenbergovi a UniCreditu, kteří považují zprávu ze serveru za lživou. Proruský server zmiňuje, že si máme všímat velkých transakcí na účtech prezidentských kandidátů, kteří vedou boj proti Zemanovi.

Vstupte do diskuze (88)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Absurdní zpravodajství ČT? Hraje roli v návratu komunistů, zlobí se…

22.04.2018 22:01 Aktualizováno ROZHOVOR – Parlamentní volby proběhly 20. a 21. října 2017 a ani po půl roce nemá Česko vládu s…

KOMENTÁŘ: Zeman i komunisté končí. Jeden si může dovolit vše, druzí…

22.04.2018 22:01 Aktualizováno Komentář Petra Šulky - Včerejší projev Miloše Zemana dopálil mnohé. Pravici proto, že se někdo ve…

Faltýnek předpokládá vznik koaliční smlouvy do dvou týdnů

22.04.2018 13:31 Praha - Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek předpokládá, že v příštích dvou týdnech by měla…

Úředníci typu Drábové by podle STAN měli zůstat krajskými zastupiteli

22.04.2018 11:35 Praha - Poslanci STAN znovu předložili návrh, podle něhož by vysocí státní úředníci včetně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama