ČR doručila do Sýrie další várku humanitární pomoci za statisíce korun

Praha - Do Sýrie dnes dorazila další dodávka humanitární pomoci z České republiky. Česká pomoc v Sýrii se řídí vládním programem Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrii v období 2016 - 2019.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Ministerstvo zahraničí

Na webu o tom informovalo ministerstvo zahraničí. Vojenský speciál v noci na dnešek odletěl z Prahy s nákladem 3,7 tuny kojeneckého mléka v hodnotě 650.000 korun.

„Na syrské straně dodávku převzali pracovníci Syrského arabského červeného půlměsíce (SARC), který navzdory pokračujícímu konfliktu pokrývá většinu syrského teritoria," uvedlo ministerstvo zahraničí. Organizace pomoc rozdělí lidem v nouzi, zejména rodinám, které musely kvůli válce opustit své domovy, dodal úřad.

Podle údajů Dětského fondu OSN (UNICEF) z minulého týdne je v Sýrii přibližně pět milionů dětí, které jsou odkázány na humanitární pomoc. Přibližně k milionu z nich se přitom pomoc nedostává vůbec, nebo velmi nepravidelně.

Dnes doručená zásilka je osmou za poslední dva roky. V předchozí, která byla doručena na začátku měsíce, byly mimo jiné tři sanitky. „Vedle materiální pomoci podporuje ČR také poskytování zdravotní péče, náhradních obydlí, potravin i vzdělávání konfliktem postiženému obyvatelstvu v Sýrii i syrským uprchlíkům v sousedních zemích," informovalo MZV.

Letos Česká republiky vynaloží na pomoc regionu přibližně 224 milionů korun, v loňském roce to bylo přibližně 200 milionů.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prezidentské duely? Zeman je excelentní rétor, Drahoš to bude mít těžké

20.01.2018 09:55 Praha - Experti na politický marketing se shodují na tom, že debaty Miloše Zemana s Jiřím Drahošem…

Novým šéfem pražské ČSSD je Petr Pavlík, delegáti podpořili Drahoše na…

20.01.2018 08:03 Aktualizováno Praha – Do čela pražské ČSSD byl v pátek zvolen Petr Pavlík. Ve funkci nahradí někdejšího ministra…

Agresivních výpadů bude přibývat, říká pro EZ expertka na kampaně

19.01.2018 20:52 ROZHOVOR - O prezidentské předvolební kampani server EuroZprávy.cz mluvil s politickou…

Exministr Ludvík rezignoval na šéfa pražské ČSSD

19.01.2018 18:52 Aktualizováno Praha – Někdejší ministr zdravotnictví a ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík rezignoval na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama