ČR doručila do Sýrie další várku humanitární pomoci za statisíce korun

Praha - Do Sýrie dnes dorazila další dodávka humanitární pomoci z České republiky. Česká pomoc v Sýrii se řídí vládním programem Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrii v období 2016 - 2019.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Ministerstvo zahraničí

Na webu o tom informovalo ministerstvo zahraničí. Vojenský speciál v noci na dnešek odletěl z Prahy s nákladem 3,7 tuny kojeneckého mléka v hodnotě 650.000 korun.

„Na syrské straně dodávku převzali pracovníci Syrského arabského červeného půlměsíce (SARC), který navzdory pokračujícímu konfliktu pokrývá většinu syrského teritoria," uvedlo ministerstvo zahraničí. Organizace pomoc rozdělí lidem v nouzi, zejména rodinám, které musely kvůli válce opustit své domovy, dodal úřad.

Podle údajů Dětského fondu OSN (UNICEF) z minulého týdne je v Sýrii přibližně pět milionů dětí, které jsou odkázány na humanitární pomoc. Přibližně k milionu z nich se přitom pomoc nedostává vůbec, nebo velmi nepravidelně.

Dnes doručená zásilka je osmou za poslední dva roky. V předchozí, která byla doručena na začátku měsíce, byly mimo jiné tři sanitky. „Vedle materiální pomoci podporuje ČR také poskytování zdravotní péče, náhradních obydlí, potravin i vzdělávání konfliktem postiženému obyvatelstvu v Sýrii i syrským uprchlíkům v sousedních zemích," informovalo MZV.

Letos Česká republiky vynaloží na pomoc regionu přibližně 224 milionů korun, v loňském roce to bylo přibližně 200 milionů.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Milý Andreji, tvůj Mirek. Kalousek vytočil Babiše a pořádně si to užil

27.04.2018 08:20 Praha – Premiér v demisi Andrej Babiš a jeho vláda se vydali výjezd do Moravskoslezského kraje. Šéf…

Kozom*di? Topolánek se velmi ostře vyjádřil k ožehavému tématu

27.04.2018 08:13 Praha - Napadení číšníka partou cizinců hnulo žlučí nejednomu z občanu. Do diskuzí se zapojil i…

Vlastizrádci, kolaboranti! Studená válka rozproudila u Jílkové ohnivou…

27.04.2018 08:02 Praha - Dostáváme se do éry nové Studené války s Ruskem? Ovlivňuje Rusko volby v demokratických…

To je něco neuvěřitelného. Hašek a Škromach jen kroutí hlavou nad tím, co…

26.04.2018 21:57 Aktualizováno Praha – Část senátorů ČSSD si nepřeje, aby se sociální demokraté nešli do vlády ANO a zůstali v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama