Lichvář mezi okamurovci? Část krajské organizace SPD chce odvolat vedení

Parubice - Část členů krajské organizace hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) chce odvolat současné vedení v čele s novým poslancem Jiřím Kohoutkem. Vytýkají mu autoritářské jednání a vadí jim jeho dřívější činnost. Byl jednatelem a společníkem firmy Time Financial CZ, která poskytuje nebankovní půjčky, svého podílu se podle Obchodního rejstříku zbavil.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Ilustrační foto

"Nechová se k lidem tak, jak by správný předseda měl, někteří lidé byli zbaveni funkcí v hnutí, když nebyli přítomni. Dosazuje také všude své známé a vyvolává zbytečné sváry," řekl ČTK člen hnutí Jan Nový. Podle něj Kohoutek před volbami zatajil, čím se živí, což mohlo poškodit jméno hnutí.

"My jsme proti lichvářům a máme lichváře v parlamentu, z toho vám je na zvracení," řekla Ivana Pilchová, další členka hnutí, která chce Kohoutka v čele krajské organizace nahradit někým jiným.

Podle ní současný krajský předseda neférovými prostředky dosáhl toho, že byl prvním na kandidátce hnutí do sněmovních voleb a díky tomu se stal poslancem. Poukazuje také na to, že Kohoutek nechal na kandidátky vytisknout fotografie jen prvních šesti kandidátů, u ostatních byl pouze text.

Styl krajského předsedy kritizují i bývalí členové. "Vím nejméně o 30 lidech, které vyloučil v posledním asi roce a půl. Nějaký důvod se vždycky našel. Kdo začal být aktivní, musel jít z kola ven," uvedl podnikatel Vladimír Boštík. Podle Nového má krajská organizace nyní asi 45 členů. Zda se podaří prosadit Kohoutkovo odvolání, není jasné.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prezidentské duely? Zeman je excelentní rétor, Drahoš to bude mít těžké

20.01.2018 09:55 Praha - Experti na politický marketing se shodují na tom, že debaty Miloše Zemana s Jiřím Drahošem…

Novým šéfem pražské ČSSD je Petr Pavlík, delegáti podpořili Drahoše na…

20.01.2018 08:03 Aktualizováno Praha – Do čela pražské ČSSD byl v pátek zvolen Petr Pavlík. Ve funkci nahradí někdejšího ministra…

Agresivních výpadů bude přibývat, říká pro EZ expertka na kampaně

19.01.2018 20:52 ROZHOVOR - O prezidentské předvolební kampani server EuroZprávy.cz mluvil s politickou…

Exministr Ludvík rezignoval na šéfa pražské ČSSD

19.01.2018 18:52 Aktualizováno Praha – Někdejší ministr zdravotnictví a ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík rezignoval na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama