Zemanova proměna? Namísto odvahy dnes straší, kudy chodí, zlobí se Fischer

Praha - Prezident se nesmí bratřit s extrémisty, říká prezidentský kandidát a bývalý diplomat Pavel Fischer. Reaguje tak na fakt, že Miloš Zeman o víkendu vystoupil na sněmu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Přidejte svůj názor 78 komentářů

Svoboda a přímá demokracie (SPD)

Fischer poukazuje na nedávné kauzy spojené s Okamurovým hnutím. „Názory představitelů SPD k novinářům, homosexuálům nebo Židům začaly vypadat, jakoby se někteří z nich utrhli ze řetězu,“ shrnul na sociálních sítích bývalý diplomat. 

Připomněl, že současný prezident problém s SPD nemá. „Miloš Zeman zavítal na jejich sjezd a k mnohému z toho mlčel. Bodejť by ne. Ucházel se o jejich přízeň do prezidentské volby, a tak chválil i část programu této strany. Strany, která systematicky rozdmýchává strach v naší zemi. Strany, která chce odejít z Evropské unie po anglicku, což je přinejmenším hloupý hazard,“ varuje Fischer s tím, že prezident se nesmí bratřit s extrémisty. 

Zdůrazňuje také, jak se hlava státu za dobu ve funkci změnila. „Prezidenta Zemana jsme viděli přicházet na Hrad jako nebojácného zastánce evropské integrace. Dnes namísto odvahy straší, kudy chodí, a o spolupráci v Evropě mluví, jako by měla přijít po něm potopa,“ říká.

Sám by prý na jeho místě jednal jinak. „Stojím o dialog s těmi, kdo vidí svět jinak než já. Ale nebudu mlčet k politickým názorům, které škodí naší zemi. Budu-li prezident, podobné politické kultuře utnu tipec,“ dodal jeden z prezidentských kandidátů.

Vstupte do diskuze (78)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prezidentské duely? Zeman je excelentní rétor, Drahoš to bude mít těžké

20.01.2018 09:55 Praha - Experti na politický marketing se shodují na tom, že debaty Miloše Zemana s Jiřím Drahošem…

Novým šéfem pražské ČSSD je Petr Pavlík, delegáti podpořili Drahoše na…

20.01.2018 08:03 Aktualizováno Praha – Do čela pražské ČSSD byl v pátek zvolen Petr Pavlík. Ve funkci nahradí někdejšího ministra…

Agresivních výpadů bude přibývat, říká pro EZ expertka na kampaně

19.01.2018 20:52 ROZHOVOR - O prezidentské předvolební kampani server EuroZprávy.cz mluvil s politickou…

Exministr Ludvík rezignoval na šéfa pražské ČSSD

19.01.2018 18:52 Aktualizováno Praha – Někdejší ministr zdravotnictví a ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík rezignoval na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama