Zemanova proměna? Namísto odvahy dnes straší, kudy chodí, zlobí se Fischer

Praha - Prezident se nesmí bratřit s extrémisty, říká prezidentský kandidát a bývalý diplomat Pavel Fischer. Reaguje tak na fakt, že Miloš Zeman o víkendu vystoupil na sněmu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Přidejte svůj názor 78 komentářů

Svoboda a přímá demokracie (SPD)

Fischer poukazuje na nedávné kauzy spojené s Okamurovým hnutím. „Názory představitelů SPD k novinářům, homosexuálům nebo Židům začaly vypadat, jakoby se někteří z nich utrhli ze řetězu,“ shrnul na sociálních sítích bývalý diplomat. 

Připomněl, že současný prezident problém s SPD nemá. „Miloš Zeman zavítal na jejich sjezd a k mnohému z toho mlčel. Bodejť by ne. Ucházel se o jejich přízeň do prezidentské volby, a tak chválil i část programu této strany. Strany, která systematicky rozdmýchává strach v naší zemi. Strany, která chce odejít z Evropské unie po anglicku, což je přinejmenším hloupý hazard,“ varuje Fischer s tím, že prezident se nesmí bratřit s extrémisty. 

Zdůrazňuje také, jak se hlava státu za dobu ve funkci změnila. „Prezidenta Zemana jsme viděli přicházet na Hrad jako nebojácného zastánce evropské integrace. Dnes namísto odvahy straší, kudy chodí, a o spolupráci v Evropě mluví, jako by měla přijít po něm potopa,“ říká.

Sám by prý na jeho místě jednal jinak. „Stojím o dialog s těmi, kdo vidí svět jinak než já. Ale nebudu mlčet k politickým názorům, které škodí naší zemi. Budu-li prezident, podobné politické kultuře utnu tipec,“ dodal jeden z prezidentských kandidátů.

Vstupte do diskuze (78)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Milý Andreji, tvůj Mirek. Kalousek vytočil Babiše a pořádně si to užil

27.04.2018 08:20 Praha – Premiér v demisi Andrej Babiš a jeho vláda se vydali výjezd do Moravskoslezského kraje. Šéf…

Kozom*di? Topolánek se velmi ostře vyjádřil k ožehavému tématu

27.04.2018 08:13 Praha - Napadení číšníka partou cizinců hnulo žlučí nejednomu z občanu. Do diskuzí se zapojil i…

Vlastizrádci, kolaboranti! Studená válka rozproudila u Jílkové ohnivou…

27.04.2018 08:02 Praha - Dostáváme se do éry nové Studené války s Ruskem? Ovlivňuje Rusko volby v demokratických…

To je něco neuvěřitelného. Hašek a Škromach jen kroutí hlavou nad tím, co…

26.04.2018 21:57 Aktualizováno Praha – Část senátorů ČSSD si nepřeje, aby se sociální demokraté nešli do vlády ANO a zůstali v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama