Kritika Zemana kvůli sjezdu SPD? Ovčáček pro EZ sepsul Dienstbiera i Českou televizi

ROZHOVOR - Prezidentům mluvčí Jiří Ovčáček zodpověděl přes email EuroZprávám pár otázek. Týkaly se mj. sjezdu SPD a reakce prezidenta Zemana na některé výroky politiků, kteří vystoupení na sjezdu odsoudili.

Přidejte svůj názor 71 komentářů

Jiří Ovčáček, český novinář a tiskový mluvčí. Od prosince 2013 je mluvčím Miloše Zemana a následně i ředitelem Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky

Podle Jiřího Dienstbiera ml. (ČSSD) byl prezident Miloš Zeman "po uši v té nejhorší morální špíně". Jak prezident reaguje na kritiku, že se zúčastnil sjezdu SPD?

Zhrzený pan Dienstbier ml. zřejmě považuje za “morální špínu” podporu Izraeli, kterou jednoznačně vyslovil pan prezident i Tomio Okamura. Panu Dienstbierovi ml. chybí odvaha jeho otce a tak kolem sebe rozhazuje naftalín.

V projevu prezidenta zaznělo, že může jmenovat 10 bodů, ve kterých se s SPD shodne. Můžete jmenovat alespoň tři, pokud nebudeme počítat přímou volbu starostů?

Samozřejmě je to podpora přímé demokracie na mnoha úrovních, zajištění bezpečnosti občanů v České republice a boj s islámským fundamentalismem. V tomto směru pan prezident vyzval hnutí SPD, aby změnilo názor a podpořilo zahraniční mise českých vojáků.

Co si prezident myslí o tom, že SPD pozvala na sjezd pouze ta média, která o ní píší objektivně, jak tvrdí předseda Tomio Okamura?

Jde plně o věc hnutí SPD. Faktem je, že například novináři z Bakalových médií a České televize, což jsou spojité nádoby, se netají nenávistí právě k hnutí SPD a Tomio Okamurovi. O objektivitě nemůže být řeč.

Je hlava státu zklamaná, že nedostala od SPD přímou podporu v prezidentských volbách?

Pana prezidenta především potěšilo, že Tomio Okamura podpořil přesun české ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma. Pokud jde o přímou volbu prezidenta republiky, rozhodnou občané, nikoliv politické strany a hnutí.

Přijal by prezident pozvání od ČSSD na Mimořádný sjezd, který se koná v únoru příštího roku a kde se bude volit nové vedené strany?

Takovou otázku bychom řešili až v okamžiku, kdy by pozvání zaznělo. Připomínám, že v uplynulých letech tomu tak nebylo.

Vstupte do diskuze (71)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš běsnil ve Sněmovně: V Česku se dá objednat trestní stíhání, je to tu…

19.01.2018 10:27 Praha – Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiše dnes v Poslanecké sněmovně před hlasováním o…

Zeman? Hulvát na Hradě, kampaň bude ještě horší, píše slovenský tisk

19.01.2018 10:04 Bratislava/Praha - Inzerátů, které obviňují českého prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše z toho,…

Drahoš rázně: Z Hradu si udělali mejdan. Proti ruskému režimu musíme být…

19.01.2018 09:33 Aktualizováno ROZHOVOR - Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je podle svých slov na debaty s Milošem Zemanem…

Vydá Sněmovna Babiše? Poškozuje ČR v zahraničí, poslanci ANO jsou servilní…

19.01.2018 09:09 Praha - Poslencká sněmovna dnes rozhoduje o vydání lídrů vládního hnutí ANO Andreje Babiše a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama