Země V4 spustí projekt na posílení ostrahy libyjských hranic

Praha - Česko spolu s ostatními zeměmi V4 spustí společný projekt na posílení ostrahy hranic Libye a zlepšení situace uprchlíků přímo v této zemi. Česko se staví dlouhodobě proti tomu, aby problém s migrací řešily unijní země povinným přerozdělováním uprchlíků podle kvót.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Premiér v demisi Bohuslav Sobotka (ČSSD) uvedl, že společný projekt Česka, Slovenska, Maďarska a Polska má být řadou z českých aktivit k prevenci migračních krizí. "Česká vláda již delší dobu vybízela ke společnému projektu s dalšími státy V4. Maďarské předsednictví úspěšně zorganizovalo tuto iniciativu a jsem rád, že po několikatýdenních vyjednáváních došlo k dohodě. Je v zájmu ČR, aby se tento projekt realizoval," řekl Sobotka.

Příspěvky zemí Visegrádu poputují do Svěřeneckého fondu pro Afriku, který byl před dvěma lety zřízen kvůli pomoci zdrojovým a tranzitním zemím migrace v Africe, uvedl Úřad vlády. Česko doposud přispělo částkou 1,66 milionu eur (42,42 milionu korun), a patří tak mezi největší přispěvatele ze zemí střední a východní Evropy.

Designovaný premiér Andrej Babiš (ANO) chce s Evropskou komisí vyjednávat o stažení žaloby, kterou kvůli odmítání programu přerozdělování žadatelů o azyl směřovala tento týden Evropská komise na Česko, Polsko a Maďarsko.

Česká vláda letos schválila příspěvek ve výši 25 milionů korun na činnost libyjské pobřežní a námořní stráže. Babiš podle informací Hospodářských novin příští čtvrtek na summitu lídrů zemí EU v Bruselu poskytne na zlepšení situace v Libyi kolem 200 milionů korun. List informoval, že V4 se na své účasti domluvila už před časem za Sobotky, jeho nástupce v čele vlády Babiš nicméně o projektu ví a podporuje ho.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pane profesore, Marku, Pavle. Nebuďte zbabělci, udeřil Topolánek na své…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Praha – Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš, který neuspěl v prezidentské volbě, oznámil,…

Babiš chce jednat s KSČM o programu vlády

20.03.2018 20:33 Lány (Kladensko) - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se v rámci jednání o sestavení vlády setká…

ANO vetovalo projednávání Murína ve Sněmovně, Kalousek to zkusí jinak

20.03.2018 16:47 Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) nyní nebude ve Sněmovně vysvětlovat kárné řízení s…

Zeman podkuřuje Vatikánu? Udělí státní vyznamenání nunciovi Leanzovi

20.03.2018 16:37 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman udělí ve středu státní vyznamenání apoštolskému nunciovi Giuseppemu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama