Babiš si mne ruce: Konečně se ve vládě nebudeme hádat

Praha – Nově jmenovaný premiér Andrej Babiš ještě nezískal podporu pro svou menšinovou vládu, přesto už má jasno, jak bude fungovat. Poukazuje na to, že například nebudou probíhat žádné hádky mezi rezorty, jako tomu bylo dosud.

Přidejte svůj názor

Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše premiérem

Na zámku v Lánech by dnes měly začít schůzky prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry. Vláda pak bude jmenována 13. prosince.  podpoře nebo toleranci kabinetu chce premiér začít jednat s ostatními stranami 18. prosince, druhé kolo jednání chce vést po Novém roce. Nová vláda musí Sněmovnu o důvěru požádat do 30 dnů od svého jmenování.

Už teď má ale Babiš jasno o tom, jak bude jeho kabinet fungovat. „Menšinová vláda hnutí ANO je jedinečnou příležitostí, jak zefektivnit stát, tak aby fungoval tak, jak má,“ pochvaluje si Babiš.

Na rozdíl od minulého funkčního období podle něj nebudou na denním pořádku šarvátky a hádky. „Vláda konečně bude fungovat jako jeden tým bez nekonečného koaličního dohadování. Prioritou nové vlády bude snížení zdanění práce a snížení byrokratické zátěže. Vláda přijme nová protikorupční opatření, bude dbát na investice do infrastruktury a připraví nezbytnou důchodovou reformu. V plánu máme zvýšení platů státních zaměstnanců ve školství, zdravotnictví a kultuře,“ slibuje nový premiér.

I když jsou strany spíše skeptické a říkají, že vládu nepodpoří, Babiš zůstává optimistický. „Věřím, že menšinová vláda má šanci získat důvěru v Poslanecké sněmovně, jelikož v zájmu občanů České republiky je, aby nová vláda začala pracovat co nejdříve. Věřím, že personální složení a programové prohlášení vlády přesvědčí ostatní strany v poslanecké sněmovně, že tato vláda je plně kompetentní a její priority jsou důležité. Doufám, že politikaření nezvítězí nad zdravým rozumem a vůlí voličů,“ uvádí na sociálních sítích.

„Česká republika a hlavně občané naši země si zaslouží důstojnější postavení v rámci Evropy, tak, jak tomu bylo za první republiky. Budu nadále jezdit mezi lidi a naslouchat jejich problémům. Chci pracovat pro všechny občany naši země a udělám maximum proto, aby se lidem v České republice žilo líp,“ slibuje nově jmenovaný premiér.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Problémová soudkyně v Blansku? Pelikán ji dočasně zbavil taláru

21.02.2018 10:18 Aktualizováno Blansko Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) v první polovině února dočasně…

Lze klesnou ještě hlouběji? Politici se do sebe ostře pustili, obviňují se…

21.02.2018 10:17 Praha – Nedělní sjezd měl do řad sociální demokracie vrátit klid a týmovost. V posledních měsících…

Změna služebního zákona? Babišovi ministři chtějí na úřadech své lidi

21.02.2018 09:45 Praha - Ministři v demisi hájí plánované změny služebního zákona. Tvrdí, že nemohou své resorty…

SPD je fašistická strana. Pokud s ní budeme spolupracovat, odstoupím,…

21.02.2018 09:25 Praha - Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) si nedokáže představit, že by vláda…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama