Žebříček 28 osobností EU: Který Čech nejvíce hýbe Bruselem?

Brusel/Praha – Česká europoslankyně Olga Sehnalová (ĆSSD) byla bruselským zpravodajským serverem Politico.eu vybrána do přehledu osobností, které v roce 2018 nejvíce ovlivní veřejnou debatu v Evropě a zasáhnou do mezinárodního dění.

Přidejte svůj názor

Sídlo Evropského parlamentu

Politico vybírá do svého přehledu na příští rok z každé země jednu osobnost s největším vlivem. „Seznam Politico 28 je náš přehled lidí, kteří budou nejspíš určovat podobu roku 2018 i dál,“ uvedl šéfredaktor evropské části Politica Matthew Kaminski.

Poslankyni server ocenil za její dlouholetou práci v oblasti dvojí kvality značkového zboží v Evropě. „Rok 2018 bude pro řešení dvojí kvality klíčový. Po dlouhých letech, kdy jsem se tomuto problému věnovala, se nyní konečně dostáváme ke společné evropské metodologii hodnocení potravin a z unijního rozpočtu se nám také podařilo vyčlenit dostatečné prostředky na celounijní testování. Budu také volat po změně příslušné legislativy,” reagovala na zařazení do seznamu Sehnalová.

„Ocenění mé práce mě samozřejmě velmi těší, za důležitější ale považuji, aby spotřebitelé, kteří mají zájem o značkové výrobky, přestali být některými výrobci klamáni,“ doplnila Sehnalová.

Sehnalová pak na sociálních sítích připomněla, že není prvním Čechem, který se do žebříčku dostal. „Tak jsem prý rozhýbala Evropu. To potěší. Loňským vítězem ankety bruselského severu Politico byl Andrej Babiš, tak mám slušně našlápnuto,“ poznamenala česká europoslankyně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ondráček pro EZ: Horáček je mi ukradený. Nejde tu o komisi a o mě, ale o…

14.12.2017 19:33 Aktualizováno ROZHOVOR - Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) byl nominován do čela komise pro kontrolu činnosti…

Přesunout peníze z podpory rovných příležitostí na sport? Rodinná centra…

14.12.2017 18:37 Praha - Návrh poslance Jakuba Jandy (ODS) přesunout sedm milionů korun na podporu rovných…

Zeman vede hybridní kampaň, píše Fischer v otevřeném dopise na Hrad. A co…

14.12.2017 18:29 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman sice podle svých slov kampaň před volbami nevede, jenže po celé zemi…

Prezidentský pár daroval 400 tisíc na pomoc postiženému chlapci

14.12.2017 18:24 Praha - Prezident Miloš Zeman a jeho manželka Ivana darovali Adámku Vyčítalovi 400.000 korun na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama