Žebříček 28 osobností EU: Který Čech nejvíce hýbe Bruselem?

Brusel/Praha – Česká europoslankyně Olga Sehnalová (ĆSSD) byla bruselským zpravodajským serverem Politico.eu vybrána do přehledu osobností, které v roce 2018 nejvíce ovlivní veřejnou debatu v Evropě a zasáhnou do mezinárodního dění.

Přidejte svůj názor

Sídlo Evropského parlamentu

Politico vybírá do svého přehledu na příští rok z každé země jednu osobnost s největším vlivem. „Seznam Politico 28 je náš přehled lidí, kteří budou nejspíš určovat podobu roku 2018 i dál,“ uvedl šéfredaktor evropské části Politica Matthew Kaminski.

Poslankyni server ocenil za její dlouholetou práci v oblasti dvojí kvality značkového zboží v Evropě. „Rok 2018 bude pro řešení dvojí kvality klíčový. Po dlouhých letech, kdy jsem se tomuto problému věnovala, se nyní konečně dostáváme ke společné evropské metodologii hodnocení potravin a z unijního rozpočtu se nám také podařilo vyčlenit dostatečné prostředky na celounijní testování. Budu také volat po změně příslušné legislativy,” reagovala na zařazení do seznamu Sehnalová.

„Ocenění mé práce mě samozřejmě velmi těší, za důležitější ale považuji, aby spotřebitelé, kteří mají zájem o značkové výrobky, přestali být některými výrobci klamáni,“ doplnila Sehnalová.

Sehnalová pak na sociálních sítích připomněla, že není prvním Čechem, který se do žebříčku dostal. „Tak jsem prý rozhýbala Evropu. To potěší. Loňským vítězem ankety bruselského severu Politico byl Andrej Babiš, tak mám slušně našlápnuto,“ poznamenala česká europoslankyně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman je hrobař, umíráček zvoní. Dokud bude žít, bude to mít ČSSD těžké,…

19.02.2018 17:11 Aktualizováno Praha – Sociální demokracie si v neděli zvolila nové vedení. Do jejího čela delegáti dosadili…

Robejškův komentář k olympiádě je terčem posměchu. Tohle už nic nepřekoná,…

19.02.2018 17:08 Aktualizováno Praha – Právě probíhající zimní olympijské hry zřejmě upoutaly pozornost i politika a politologa…

Hamáček a Zimola budou mít Zemana na své straně. Propad ČSSD v podzimních…

19.02.2018 15:48 Aktualizováno ROZHOVOR - Podle politologa a ředitele agentury Phoenix online research Jana Kubáčka dostal nově…

Komunisté vyzvali ČSSD, aby zvážila podporu vznikající vládě ANO

19.02.2018 15:47 Praha - Komunisté čekají, kam jednání o možné podpoře vlády nasměrují schůzky šéfů obou stran s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama