Cítím pokoru, zodpovědnost i naději. Udělám vše proto, aby se občané měli líp říká Babiš po jmenování

Praha - Uběhlo sotva pár hodin, kdy byl předseda hnutí ANO Andrej Babiš jmenován premiérem České republiky, a hned na sociální síti nový předseda vlády zdůraznil, jak moc ho to těší a že udělá všechno pro to, aby se občané měli lépe.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše premiérem

Nově jmenovaný premiér Andrej Babiš, který je celkově 12. předsedou vlády v historii samostatné České republiky, poděkoval Miloši Zemanovi za jmenování do funkce na základě výsledku voleb. Dle svých slov na facebookovém profilu cítí pokoru, zodpovědnost a naději. Nevyhnul se ani připomenutí, že vláda konečně bude pracovat jako tým a hlavně pro lidi.

"Pan prezident mě právě jmenoval premiérem. Řeknu vám, že cítím velkou pokoru. Zodpovědnost. Naději. A taky se vám přiznám, že trošku stres. A za týden přijde na řadu vláda. Naše Vláda pro lepší Česko bude konečně pracovat jako jeden tým. Bez nekonečného koaličního dohadování a handrkování. A hlavně - budeme investovat do lidí, do budoucnosti, do našich dětí. A chci taky poděkovat vám všem, kdo jste nám dali hlas ve volbách, kdo jste nám věřili a věříte, a taky vám všem, kdo jste pomáhali, od začátku, až po ten dnešní den. Díky moc."

"Udělám vše proto, aby se občané měli líp."

"Česká republika si zaslouží vrátit se na špičku Evropy."

Takové příspěvky přidává Andrej Babiš na svůj facebookový účet. Nový předseda vlády dorazí na Pražský hrad v blízké době ještě jednou, příští týden 13. prosince, kdy představí novou vládu. Ta bude mít 30 dnů na to, aby požádala dolní komoru Parlamentu o důvěru. Babiš už prohlásil, že o důvěru zažádá až v lednu příštího roku. 

Vstupte do diskuze (25)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ondráček pro EZ: Horáček je mi ukradený. Nejde tu o komisi a o mě, ale o…

14.12.2017 19:33 Aktualizováno ROZHOVOR - Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) byl nominován do čela komise pro kontrolu činnosti…

Přesunout peníze z podpory rovných příležitostí na sport? Rodinná centra…

14.12.2017 18:37 Praha - Návrh poslance Jakuba Jandy (ODS) přesunout sedm milionů korun na podporu rovných…

Zeman vede hybridní kampaň, píše Fischer v otevřeném dopise na Hrad. A co…

14.12.2017 18:29 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman sice podle svých slov kampaň před volbami nevede, jenže po celé zemi…

Prezidentský pár daroval 400 tisíc na pomoc postiženému chlapci

14.12.2017 18:24 Praha - Prezident Miloš Zeman a jeho manželka Ivana darovali Adámku Vyčítalovi 400.000 korun na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama