Jsem dement, tvrdí Kalousek. Debata o euru se poněkud zvrhla

Praha - TOP 09 se netají tím, že by byla ráda, kdyby Česká republika brzy přijala jednotnou evropskou měnu. Svůj názor na euro na sociálních sítích hájil také bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Přidejte svůj názor 68 komentářů

Miroslav Kalousek na sněmu strany TOP 09 (25.11.2017).

Poslanec ODS Jan Skopeček informoval na sociálních sítích o dění na jednom z výborů. „Na Výboru pro evropské záležitosti PS jsem vzhledem k dění v EU dnes inicioval vznik podvýboru pro evropskou migrační politiku a podvýboru pro euro,“ uvedl politik.

„V obojím si podle mého musí ČR zachovat maximální míru suverenitu, nepřeji si euro, ani povinné kvóty. Snad jejich vznik najde podporu,“ dodal Skopeček.

Na jeho slova zareagoval někdejší šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. „Vzhledem k motivu by bylo fér, kdyby navrhovatel zvolil název 'podvýbor proti euru'. Odpovídalo by to skutečnosti i současnému rozložení sil ve sněmovně,“ poukázal politik na to, že ODS se staví proti přijetí jednotné evropské měny.

Toto prohlášení ale naštvalo jednoho z diskutujících na twitteru. „Tak euro chce jen dement, pane Kalousek. Nikdo nechce platit dluhy za Řecko... Ale jak znám vás, vy byste do eura šel..." rýpnul si do Kalouska uživatel jménem Vladimír.

Ani hanlivá slova ale Kalouska nerozházela. „Šel...Jsem totiž dement a chtěl bych se mít jako Rakušané či Němci. To jsou ti hlupáci, kteří platí eurem a pomohou druhým, když je třeba,“ opáčil Vladimírovi Kalousek.

Vstupte do diskuze (68)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volby prezidenta by těsně vyhrál Zeman. S kým by se popral o vítězství?

17.12.2017 22:14 Aktualizováno Praha - V prvním kole přímé volby prezidenta by nyní vedla současná hlava státu Miloš Zeman.…

Tejc otáčí. Z poslance ČSSD bude náměstek Babišova ministra

17.12.2017 17:50 Praha - Bývalý poslanec ČSSD Jeroným Tejc se chystá do vlády. Nově se totiž stane náměstkem…

Sněmovna rozdělila mezi kontrolory grantů statisícové odměny

17.12.2017 14:55 Praha - Více než půl milionu korun rozdělila na ročních odměnách Poslanecká sněmovna mezi členy…

KSČM trvá na nominaci Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS

17.12.2017 13:58 Praha - KSČM se nevzdá nominace předlistopadového policisty Zdeňka Ondráčka do čela komise, která…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama