Jsem dement, tvrdí Kalousek. Debata o euru se poněkud zvrhla

Praha - TOP 09 se netají tím, že by byla ráda, kdyby Česká republika brzy přijala jednotnou evropskou měnu. Svůj názor na euro na sociálních sítích hájil také bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Přidejte svůj názor 68 komentářů

Miroslav Kalousek na sněmu strany TOP 09 (25.11.2017).

Poslanec ODS Jan Skopeček informoval na sociálních sítích o dění na jednom z výborů. „Na Výboru pro evropské záležitosti PS jsem vzhledem k dění v EU dnes inicioval vznik podvýboru pro evropskou migrační politiku a podvýboru pro euro,“ uvedl politik.

„V obojím si podle mého musí ČR zachovat maximální míru suverenitu, nepřeji si euro, ani povinné kvóty. Snad jejich vznik najde podporu,“ dodal Skopeček.

Na jeho slova zareagoval někdejší šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. „Vzhledem k motivu by bylo fér, kdyby navrhovatel zvolil název 'podvýbor proti euru'. Odpovídalo by to skutečnosti i současnému rozložení sil ve sněmovně,“ poukázal politik na to, že ODS se staví proti přijetí jednotné evropské měny.

Toto prohlášení ale naštvalo jednoho z diskutujících na twitteru. „Tak euro chce jen dement, pane Kalousek. Nikdo nechce platit dluhy za Řecko... Ale jak znám vás, vy byste do eura šel..." rýpnul si do Kalouska uživatel jménem Vladimír.

Ani hanlivá slova ale Kalouska nerozházela. „Šel...Jsem totiž dement a chtěl bych se mít jako Rakušané či Němci. To jsou ti hlupáci, kteří platí eurem a pomohou druhým, když je třeba,“ opáčil Vladimírovi Kalousek.

Vstupte do diskuze (68)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek udeřil na Klause mladšího: Z Vás je mi teď fyzicky nevolno...

17.03.2018 22:01 Aktualizováno Praha – Studenti ze zhruba 300 vysokých a středních škol po celé zemi se ve čtvrtek v poledne…

Putin mění Prahu v šiřitele ruského darebáctví, píše Foreign Policy

17.03.2018 21:50 Aktualizováno Washington/Praha - Ruský prezident Vladimir Putin vede podle amerického serveru The Foreign Policy…

Klaus mladší setřel Kalouska a spol.: To si s prominutím strčte za klobouk…

17.03.2018 21:15 Aktualizováno Praha – Poslanec ODS Václav Klaus mladší se poměrně ostře vyhradil vůči čtvrteční stávce studentů.…

Stropnický se naštval na Rusko: Česko jako zdroj Novičoku? Tak to tedy ne.…

17.03.2018 17:53 Aktualizováno Praha - Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová tvrdí, že nejpravděpodobnějším…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama