ODS od schůzky s Babišem moc nečeká. Nabízí se koalice ANO, ČSSD a lidovci, říká Fiala

Praha - Představitelé ODS jsou připraveni zúčastnit se schůzky, kde jim hnutí ANO představí programové prohlášení menšinové vlády. Šéf ODS Petr Fiala upozornil, že ve Sněmovně dosud ve většině hlasování pomohli ANO poslanci KSČM a SPD.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Petr Fiala, předseda ODS

Předseda ANO Andrej Babiš v pondělí avizoval, že v posledním předvánočním týdnu bude pro svůj kabinet shánět podporu a začne u ODS jako druhé nejsilnější strany Sněmovny.

"Pokud nás nový pan premiér a ANO pozvou k jednání, jsme připraveni jednat," řekl dnes Fiala. ODS podle něj bude program číst a řekne svůj názor. "Ale nečekejte o mnoho víc, my tomu nepřikládáme větší význam než dosavadním dokumentům ANO, kdy papír snese všechno," uvedl. ANO podle něj přišlo s řadou slibů, ale situace v oblasti daní, byrokracie či investic tomu neodpovídá.

Po lednovém hlasování o důvěře vlády se podle ODS ukáže, zda se hlasovací většina ANO, KSČM a SPD proměnila i v "tichou vládní většinu", o které veřejnosti jen nikdo neřekl. "Pokud naopak vláda důvěru mít nebude, ukáže se, že šlo ze strany vítěze voleb o promarněný čas," uvedl Fiala. ANO podle něj mělo dosavadní čas od voleb využít k hledání většiny.

Nabízí se především pokračování dosavadní koalice ANO s ČSSD a lidovci, která připravila i rozpočet na příští rok, konstatoval Fiala. "Ze současných vyjádření ČSSD a KDU-ČSL navíc můžeme odvodit, že o takovou koalici mají zájem," prohlásil Fiala. ODS nepovažuje za reálné, že by se při případném druhém pokusu Babiše o sestavení vlády otevíral prostor k jednání mezi ODS a ANO.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko zatím nemá velvyslance v Rusku, Remkův nástupce čeká na vízum

23.03.2018 17:24 Praha - Česko zatím nemá nového velvyslance v Rusku. Vítězslav Pivoňka, který má vést českou…

Lidovci chtějí podpořit porodnost vyššími slevami na dani a bonusem při…

23.03.2018 17:14 Praha – Lidovci chtějí v dubnu předložit zákon, který by zvýšil slevu na dani pro pracující i na…

Oficiální nahrávka státní hymny? Sportovci i ministerstvo řeší její délku

23.03.2018 16:42 Aktualizováno Praha - Český olympijský výbor (ČOV) navrhuje, aby se prodloužila nahrávka státní hymny. Možnou…

Hlasovací lístky mají být v budoucnu jednostranné

23.03.2018 16:35 Praha - Volební lístky by měly být v budoucnu vytištěny pro poslanecké a krajské volby jen…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama