Horáček a Topolánek se do sebe tvrdě pustili. Došlo i na Dalíka, Nejedlého a krvavé peníze

Praha – Prezidentský kandidát Michal Horáček dopise vyzval šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a ostatní prezidentské kandidáty, aby odmítli zvolení komunisty Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Poukazoval přitom na jeho minulost – Ondráček se totiž roce 1989 zúčastnil jako příslušník Veřejné bezpečnosti zásahů proti demonstrantům. Horáčkova výzva vyvolala pořádný poprask.

Přidejte svůj názor 52 komentářů

Michal Horáček při interview pro EuroZprávy.cz

Horáček Babiše v dopise požádal, aby využil svého politického vlivu a zvolení Ondráčka zabránil. Babiš na jeho výzvu obratem zareagoval a uvedl, že hnutí ANO požádá komunisty, aby do čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS zvážili nominaci někoho jiného. KSČM ale od jeho nominace ustoupit nehodlá. ANO následně uvedlo, že o podpoře Ondráčka rozhodne až příští týden.

Horáčkova výzva zaujala například Mirka Topolánka, který se také uchází o křeslo na Hradě. „Pan Horáček požádá Bureše, ten požádá Falmera a ten zváží, jestli do čela komise navrhne místo Mlátičky jiného komunistu. Uf. Ve slušných dobách kontrolní funkce náležely opozici, nikoli koalici," uvedl na twitteru Topolánek. Použil při tom krycí jména, která StB měla používat pro Babiše a Filipa, a přezdívku, kterou političtí oponenti častují Ondráčka.

„Celé je to jen divadýlko. Ondráček byl 4 roky členem komise pro dohled nad BIS, což je daleko závažnější a ozval se jen Kalousek. Ne Horáček ani Drahoš. A byl Babišovým přiznaným bezpečnostním expertem, viz. Česká pozice. Estráda...“ myslí si Topolánek.

Na jeho slova ale na twitteru obratem zareagoval. Pokázal třeba na jeho spojení s lobbistou Markem Dalíkem. „Já kandiduji, abych věci měnil. Když jste byl v politice Vy, byl Vaší pravou rukou člověk, co je teď ve vězení. A Martinu Nejedlému osobně nosíte dárky až na Hrad. Vaše kandidatura je estráda,“ vzkázal mu Horáček, který přidal hashtag #kdomlcisouhlasi. 

Jenže Topolánek se jeho slovy nenechal rozhodit. „To co píšete je hodně laciné. Je to stejné, jako kdybych Vás napadal, že platíte svou kampaň z krvavých peněz ožebračených lidí Vaší hazardní společností. Takhle já kampaň vést nechci. Sorry jako,“ dodal Topolánek s odkazem na hlášku, která je spojována s Babišem.

Vstupte do diskuze (52)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ondráček pro EZ: Horáček je mi ukradený. Nejde tu o komisi a o mě, ale o…

14.12.2017 19:33 Aktualizováno ROZHOVOR - Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) byl nominován do čela komise pro kontrolu činnosti…

Přesunout peníze z podpory rovných příležitostí na sport? Rodinná centra…

14.12.2017 18:37 Praha - Návrh poslance Jakuba Jandy (ODS) přesunout sedm milionů korun na podporu rovných…

Zeman vede hybridní kampaň, píše Fischer v otevřeném dopise na Hrad. A co…

14.12.2017 18:29 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman sice podle svých slov kampaň před volbami nevede, jenže po celé zemi…

Prezidentský pár daroval 400 tisíc na pomoc postiženému chlapci

14.12.2017 18:24 Praha - Prezident Miloš Zeman a jeho manželka Ivana darovali Adámku Vyčítalovi 400.000 korun na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama