Zakazuje nám EU domácí zabíjačky? Europoslanec promluvil o diktátu z Bruselu

Praha - Europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) na své oficiální internetové stránce deklaruje, že z Evropské unie žádný diktát nepřichází. Jako příklad si vzal na paškál deník Blesk, který podle Niedermayera v této oblasti lže. Na svých stránkách předkládá odkazy na směrnice EU.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Vepři

Své tvrzení podpírá jednak o vydané články jak deníkem Blesk, tak přidruženým serverem Blesk.cz, a jednak výkladem směrnic, které jsou momentálně v Evropské unii platné. Jako konkrétní příklad si europoslanec vzal kauzu se zabíjačkou. Médium dle něj lživě informovalo společnost, že Evropská unie českou zabijačku zakazuje. Odkázal se na dva roky starý článek, který se tomuto tématu věnoval.

Podle Niedermayra žádná taková směrnice neexistuje: „Pořádání domácích zabijaček upravují domácí zákony jednotlivých členských států, záleží tedy pouze na vnitrostátním právu, zdali zabijačky umožňuje a jakým způsobem je reguluje,“ tvrdí europoslanec a doplňuje: „Od roku 2004, kdy ČR vstoupila do Evropské unie, nedošlo ze strany EU k žádnému omezení či regulaci pořádání domácích zabijaček. Popisované sdělení „Za zabijačku můžete schytat pokutu až 300 tisicí! Víte, že todle podle EU nesmí?“ není tedy ničím jiným než absolutním opakem pravdy,“ odkazuje se na zmíněný článek.

Podle Niedermayera není dobré, když se v médiích píše o „diktátu z Bruselu,“ protože Evropský parlament jedná demokraticky. „Všechny členské státy se podílí na demokratickém, transparentním rozhodování, které má za úkol zvyšování kvality života Evropanů při udržení míru," je nový člen TOP 09 přesvědčený.

Ve svém rozhořčení však pokračuje: „Pokud si chce český občan stěžovat na Evropskou unii, měl by si stěžovat spíše na české politiky, kteří ho v evropských institucích zastupují za to, že neprosazují jeho zájem. Podobně jako si může stěžovat na politiky vnitrostátní, jelikož si je zvolil podobně demokraticky jako politiky evropské. Při odmítnutí této hypotézy bychom mohli českou vládu nazývat „pražským diktátem“. To se nám však jeví jako nesmyslné, ale fakticky je to stejně nesmyslný pojem jako „diktát Bruselu,“ doplnil.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman byl v nemocnici na operaci

18.01.2018 19:33 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman podle informací serveru Aktuálně.cz v minulých dnech podstoupil v…

Drahoš a Zeman se před volbami střetnou na ČT a Primě

18.01.2018 18:38 Praha - Prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Miloš Zeman se v předvolebních debatách utkají v České…

Do kampaně přibyla agresivita proti Drahošovi, soudí experti

18.01.2018 18:17 Praha - Do kampaně prezidenta Miloše Zemana přibyla před druhým kolem voleb agresivita, shodli se…

Boj proti Zemanovi finišuje: Prezident se nestydí kritizovat ani osobnosti…

18.01.2018 17:05 Aktualizováno Praha – Europoslanec a místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička před druhým kolem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama